کد خبر: 129502
A

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: درست نیست که ما از لوازم التحریر گرفته تا کالاهای اساسی را بدون اینکه تلاشی برای تولید باکیفیت آن‌ها در داخل انجام دهیم، به کشور وارد می‌کنیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی، با اشاره به جایگاه شعار سال در برنامه‌ریزی‌های دولت، تصریح کرد: آنچه از سوی رهبری در این زمینه مطرح شد صرفاً مربوط به دولت نیست و همه قوا و نهادها باید برای تامین این نظر و تحقق شعار سال عمل کنند.

وی افزود: قوه قضاییه و مقننه هم در این زمینه نقش دارند و هرکدام می‌توانند برای تحقق یا ایجاد زمینه جهت انجام امور مربوط به رونق تولید و حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان عمل کنند. پس نباید تصور شود که در این زمینه تنها دولت است که باید عهده‌دار تحقق شعار سال باشد.

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه در کشور امکانات فراوانی برای تحقق شعار سال وجود دارد، یادآور شد: اصل حرف این است که ما باید با تکیه بر همین امکانات و تجهیزات و قابلیتهای فراوان به سمتی حرکت کنیم که اولا تولید را افزایش دهیم، ثانیاً این تولیدات را باکیفیت عرضه کنیم و ثالثا روند تولید را با تکیه بر اصول اقتصاد دانش‌بنیان پیش ببریم.

اکرمی تصریح کرد: درست نیست که ما از لوازم التحریر گرفته تا کالاهای اساسی را بدون اینکه تلاشی برای تولید باکیفیت آن‌ها در داخل انجام دهیم، به کشور وارد می‌کنیم. شاید در تولید همه این محصولات در حال حاضر توانایی لازم را نداشته باشیم، اما چنانچه تلاشی جهت رسیدن به این توانایی صورت ندهیم هم هرگز نمی‌توانیم این قابلیت را به دست آوریم./ ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر