کد خبر: 130190
A

"رئیس جمهور به‌منزله پدر یک خانواده باید عائله خویش را مدیریت کند. مصالح او را شناسایی و تعریف کند اما بداند که قرار نیست همیشه مطابق بالاترین چیزی که احساس می‌کند کارها را پیش ببرد! یعنی چه؟ یعنی گاهی می‌داند رسیدگی به یک امر ظاهری و خُرد ممکن است اعضای خانواده را از امری که بیشتر به صلاحشان است باز بدارد اما گاهی مصلحت بزرگتر این است که اولا دل خانواده را به دست آورد."

به گزارش دیده بان ایران، روزنامه اصولگرای رسالت نزدیک به حزب موتلفه با انتشار یادداشتی به قلم مسعود پیرهادی در خصوص عملکرد هشت ماه گذشته سیدابراهیم رئیسی نوشت: رئیس جمهور به‌منزله پدر یک خانواده باید عائله خویش را مدیریت کند. مصالح او را شناسایی و تعریف کند اما بداند که قرار نیست همیشه مطابق بالاترین چیزی که احساس می‌کند کارها را پیش ببرد! یعنی چه؟ یعنی گاهی می‌داند رسیدگی به یک امر ظاهری و خُرد ممکن است اعضای خانواده را از امری که بیشتر به صلاحشان است باز بدارد اما گاهی مصلحت بزرگتر این است که اولا دل خانواده را به دست آورد و ثانیا جایگاه پدری و بزرگتری خود را از دست ندهد.
این روزنامه در ادامه می نویسد: ​​​​​​​فست فود شاید ضرر داشته باشد اما پدر خانواده اگر همیشه راجع به علایق عزیزانش «نه» بگوید، یا فرزندی را عاطفی از دست می‌دهد یا رسما از قطار خانواده پیاده می‌شود و دیگر پدر را به پدری قبول نمی‌کند و می‌خواهد مستقل زندگی کند. آفات زندگی دور از خانواده و پر از خطرات و آسیب‌ها نیز بر کسی پوشیده نیست. پس خواسته‌های خُرد، گاهی مصالح و منافع کلانی در پی دارند که باید نسبت به آن توجه و اهتمام داشت. در مورد شبه مسائل، به‌واسطه اینکه زمین بازی دشمنان و جنگ نرم است، ناگزیر زد و خورد داریم و عموما تلفات می‌دهیم؛ چراکه در حوزه رسانه کمافی‌السابق ضعیف‌تر از دشمن و جبهه باطل عمل می‌کنیم که البته بخشی از این امر به‌واسطه بسط ید و نداشتن محدودیت دشمن در بمباران دروغ و فریب است.
در مورد مسائل کلان، الحق و الانصاف در همین مدت که حدود یک ششم از دوره ریاست جمهوری، گذشته است، کارهای ارزشمندی صورت گرفته که جای تقدیر و تشکر دارد اما باید دانست که این امور، محسوس و ملموس برای مردم نیستند. اما در مورد مسائل خُرد و روزمره، علی‌رغم تلاش‌های فراوان و البته تحقق برخی تفاوت‌ها به‌نسبت دولت قبل، اما برآیند توفیق در این قسمت، نامطلوب و ضعیف است. مردم بیش از رشد فروش نفت، رشد قیمت‌ها را لمس کرده‌اند و بیش از افزایش حقوق‌ها، افزایش نرخ خدمات را تجربه کرده‌اند.
 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر