کد خبر: 130534
A

ارگان رسانه ای نزدیک به سپاه با اشاره به تعرفه پیشنهادی سازمان نظام پزشکی برای تعرفه پزشکان نوشت:پیشنهاد ویزیت ۲۴۵ هزار تومانی برای پزشک مختصص پیشنهادی غیراخلاقی و حتی غیرانسانی است، چراکه بیماری که چنین پولی را ندارد، درمانش را به تأخیر خواهد انداخت و ممکن است این تأخیر در درمان برایش گران تمام شود و کار را به جای باریک بکشاند.

به گزارش سایت دیده بان ایران روزنامه نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  با اشاره به تعرفه پیشنهادی سازمان نظام پزشکی برای تعرفه پزشکان نوشت:پیشنهاد ویزیت ۲۴۵ هزار تومانی برای پزشک مختصص پیشنهادی غیراخلاقی و حتی غیرانسانی است، چراکه بیماری که چنین پولی را ندارد، درمانش را به تأخیر خواهد انداخت و ممکن است این تأخیر در درمان برایش گران تمام شود و کار را به جای باریک بکشاند.

از سوی دیگر دولت هم نباید در برابر چنین فشارهایی تسلیم شود. هر صنفی می‌کوشد تا ترازوی تعیین قیمت‌ها را به سمت خودش سنگین‌تر کند، اما در این میان باید میانگین درآمد عمومی و شرایط اقتصادی در نظر گرفته شود تا آمار سقوط به زیرخط فقر بر اثر هزینه‌های کمرشکن سلامت بیش از این افزایش نیابد.

قیمت‌های پیشنهادی سازمان نظام پزشکی برای تعرفه‌های سال جاری در حالی است که طبق آمارها سالانه ۶۰۰ هزار نفر بر اثر هزینه‌های کمرشکن سلامت زیر خط فقر می‌روند و نبود منابع و عملکرد ضعیف بیمه‌ها موجب‌شده بر خلاف تأکید قوانین سوم، چهارم، پنجم و ششم توسعه و اسناد بالادستی نظام در بخش سلامت، پرداخت از جیب بیماران به جای کاهش به زیر ۳۰ درصد به بیش از ۶۰ درصد رسیده‌است و بار اصلی افزایش تعرفه‌ها بر دوش بیماران می‌افتد. اگر طبقاین یشنهاد عمل شود، برای یک سرماخوردگی ساده باید ۱۸۵ هزار تومان برای ویزیت پزشک عمومی پرداخت کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر