کد خبر: 133644
A

محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک یادآور شد: مصوبه مجلس مبنی بر قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران به قوت خودش باقی است و صددرصد اگر این رفتار‌های غلط غربی‌ها ادامه پیدا کند، ما از سازمان انرژی اتمی خواهیم خواست فعالیت‌های هسته‌ای خود را سرعت دهد و نسبت به تولید سوخت تا غنای ۶۰ درصد برای زیردریایی‌ها اقدام کند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ محمد حسن آصفری با اشاره به بیانیه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی، اظهار کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی رفتارهای جانبدارانه‌ای از سیاست‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا دارد و عملاً تبدیل به نهادی برای پیاده کردن سیاست‌های آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی شده است.

وی بیان کرد: امروز رژیم صهیونیستی بیشترین زرادخانه‌های هسته‌ای را در اختیار دارد و هیچ گونه تعهدی به آژانس بین المللی انرژی اتمی و سایر سازمان‌ها و نهادهای بین المللی ندارد. رژیم صهیونیستی حتی حاضر نیست به NPT بپیوندد و اجازه بازدید از فعالیت‌هایش را به مأموران آژانس نمی‌دهد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای اینکه حمایت رژیم صهیونیستی را از پست و مقام خودش داشته باشد، به سرزمین‌های اشغالی سفر و با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و ملاقات کرد.

آصفری ادامه داد: حضور گروسی در سرزمین‌های اشغالی و ملاقات با بزرگترین دارنده زرادخانه‌های هسته‌ای که بزرگترین تهدید برای ملت‌ها و کشورهای منطقه است، به هیچ وجه توجیه پذیر نیست.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید به جای صدور بیانیه و قطعنامه علیه ایران، مدیرکل خود را مورد استیضاح و بازخواست قرار دهد، چرا که گروسی عرضه و توانایی ندارد رژیم صهیونیستی را نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای غیرصلح آمیزش پاسخگو کند.

آصفری تاکید کرد: رژیم صهیونیستی به دنبال تولید بمب اتم است و آژانس بین المللی انرژی اتمی باید به جای صدور قطعنامه علیه ایران به دنبال آن باشد که رژیم صهیونیستی را نسبت به فعالیت‌های خشونت آمیز و غیر صلح آمیزش پاسخگو کند.

وی با اشاره به قطع دوربین‌های فراپادمانی آژانس بین المللی انرژی اتمی در یکی از مراکز هسته‌ای کشورمان، گفت: این اقدام سازمان انرژی اتمی ارزشمند و به موقع بود و مجلس شورای اسلامی از این اقدام حمایت می‌کند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید بداند جمهوری اسلامی ایران گزینه‌های متعددی دارد که در زمان مناسب روی میز قرار خواهد داد.

آصفری اضافه کرد: رفتارهای آژانس بین المللی انرژی اتمی سبب نمی‌شود جمهوری اسلامی ایران از حقوق هسته‌ای خود دست بردارد. تا زمانی که رفع تحریم‌ها به طور کامل عملیاتی نشود، ایران هم گزینه‌های خود را روی میز می‌آورد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مصوبه مجلس مبنی بر قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران به قوت خودش باقی است و صددرصد اگر این رفتارهای غلط غربی‌ها ادامه پیدا کند، ما از سازمان انرژی اتمی خواهیم خواست فعالیت‌های هسته‌ای خود را سرعت دهد و نسبت به تولید سوخت تا غنای ۶۰ درصد برای زیردریایی‌ها اقدام کند.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طرف مقابل باید متوجه اشتباهات خود شود، در غیر این صورت هیچ فشار و قطعنامه‌ای نمی‌تواند جلوی فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بگیرد.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر