کد خبر: 136145
A

محمد علیپور نماینده مردم ماکو در مجلس انقلابی می گوید: در سایه بررسی صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان، از ورود افراد ناباب و شرور و نامناسب به بدنه نمایندگی مجلس و ریاست‌جمهوری و در نهایت اجرایی کشور جلوگیری شده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمد علیپور نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالگرد تأسیس شورای نگهبان، به "آنا" گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی تشکیل نهاد شورای نگهبان است و در طول انقلاب اسلامی از موازین اسلامی دفاع کرده است.

وی با بیان اینکه فقهای شورای نگهبان از باسوادترین افراد هستند، افزود: شورای نگهبان مکمل مجلس است، بدان معنا که مصوبات مجلس را از نظر مغایر نبودن با شرع و قانون مورد بررسی قرار می‌دهد؛ نمونه چنین نهاد بی‌بدلیلی در دنیا وجود ندارد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ این نماینده مجلس شورای اسلامی، تشکیل شورای نگهبان را از برکات انقلاب اسلامی و نتیجه مبارزات مردم ایران و خون شهدا دانست که تاکنون توانسته نقش خود را به خوبی ایفا کند.

علیپور با اشاره به نقش نظارتی شورای نگهبان در انتخابات، گفت: در سایه بررسی صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان، از ورود افراد ناباب و شرور و نامناسب به بدنه نمایندگی مجلس و ریاست‌جمهوری و در نهایت اجرایی کشور جلوگیری شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر