کد خبر: 136809
A

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت، این هفته جلسات مجمع تشخیص به صورت روزانه برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تعیین تکلیف برنامه هفتم توسعه که از موضوعات عقب‌افتاده این مجمع هست، این هفته هر روز جلسه دارد.

مجمع تشخیص مصلحت نظام که پیش از این هر ۲ هفته یکبار جلسه داشت، از امروز و با رأی اکثریت اعضا هر روز جلسه خواهد داشت تا برنامه هفتم توسعه تعیین تکلیف شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دری نجف آبادی عضو مجمع تشخیص نظام با تائید این خبر به خبرنگار تسنیم گفت که برنامه هفتم توسعه از دغدغه‌های اصلی اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام است که متأسفانه هنوز تکلیف آن مشخص نشده است, به گفته این عضو مجمع، تصمیم برای برگزاری جلسات روزانه در صحن علنی مجمع مطرح و با رأی اکثریت اعضا تصویب شده است.

برابر مصوبه مجمع تشخیص مقرر شده که جلسات بررسی برنامه هفتم با حضور اکثریت اعضا و به طور منظم هر روز صبح برگزار شود؛ البته این جلسه روز چهارشنبه استثنائاً عصر برگزار خواهد شد.

بنابر گزارش دیده بان ایران،تسنیم نوشت؛ از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون شش برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اجرا شده که مدت‌زمان اجرای هر برنامه، ۵ سال می‌باشد؛ برنامه هفتم توسعه می‌بایست از سال ۱۴۰۰ شروع می‌شد که با استجازه مجمع تشخیص مصلحت نظام از مقام معظم رهبری، برنامه ششم یک‌سال تمدید شد تا دولت جدید و مجلس با هماهنگی با مجمع تشخیص اقدام به نگارش آن کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر