کد خبر: 13702
A

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اعمال تحریم های جدید آمریکا اظهار داشت: اقدام آمریکا نقض برجام است و تحریم اخیر افراد و شرکت‌های ایران، به دلیل عصبانیت واشنگتن از شکست تروریست های مورد حمایتش در منطقه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، علاالدین بروجردی امروز شنبه در گفت و گویی افزود : تحولات مهمی که در سوریه رخ داد و تروریست ها شکست تاریخی را در حلب متحمل شدند از یک سو و شکست تروریست های داعش در موصل عراق از سوی دیگر، شرایطی را ایجاد کرد که آمریکا دست به تحریم زد.

وی گفت: میلیاردها دلار آمریکا و همپیمانانش که از تروریست ها حمایت می کردند با حضور تاثیرگذار مستشاری ایران در دو کشور سوریه و عراق، بر باد رفت و اکنون واشنگتن از این شرایط بسیار عصبانی است.

بروجردی تاکید کرد: بنابراین اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران عکس العملی در برابر شکست تروریست ها در منطقه است اما آمریکا باید بداند اینگونه تحریم ها تاخیری در اراده فولادی جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریسم نخواهد داشت بلکه ایران با عوامل آمریکا و انگلیس در منطقه با قاطعیت مقابله خواهد کرد و اجازه سوءاستفاده آنها از منطقه را نخواهیم داد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم ادامه داد: امروز اقدامات دولت جدید آمریکا در دنیا شرایطی را به وجود آورده است که شاهد عکس العمل گسترده جهانی علیه آمریکا هستیم، این عکس العمل ها دولتی و مردمی است و باعث منزوی شدن این کشور در آینده نزدیک خواهد شد.

 رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستگیری کودک 5 ساله ایرانی در آمریکا نیز اظهار داشت: این رفتار نشان از ضعف آمریکا در حفظ امنیت ملی آنها است و این رفتارها بیش از اینکه به کشورهای دیگر ضرر بزند به خود آمریکا آسیب وارد می کند.

منبع: خانه ملت

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر