کد خبر: 138134
A

سعیدی، امام جمعه قم با بیان اینکه نوع رفتار ائمه در هر زمانی با توجه به شرایط آن زمان متفاوت بوده است، گفت: در زمان ما نیز شرایط جدیدی حاکم است و این ولی فقیه است که از طرف امام زمان ولایت جامعه را بر عهده دارد و تشخیص می دهد در این زمان باید چه نوع رفتاری را داشته باشیم و وظیفه ما تبعیت از ولی فقیه است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار سردار هاشمی مسئول بسیج ادارات و کارمندان استان قم که ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با اشاره به آیه 62 سوره مبارکه انفال اظهار کرد: خداوند پیامبر را با نصرت خودش و با همراهی مؤمنین کمک کرده است و اگر یکی از این دو نباشد نصرت محقق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه همراهی مردم با حکومت بدون نصرت خدا و نصرت خدا بدون همراهی مردم نتیجه ای نخواهد داشت گفت: سنت خدا این است که باید مردم حکومت را همراهی کنند تا پیشرفت حاصل شود و اگر همراهی مردم نباشد مانند حضرت نوح که 950 سال تلاش کردند و جز عده اندکی ایمان نیاورند کارها به نتیجه نمی رسد.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه نصرت مردم خیلی مهم است و مردم باید دولت خود را کمک کنند، گفت: اینجاست که بسیج شکل می گیرد زیرا بسیج به معنای همراهی و هم افزایی مردم است و اگر بسیج مردمی نباشد کارهای حکومت به نتیجه نخواهد رسید.

وی با بیان اینکه نوع رفتار ائمه در هر زمانی با توجه به شرایط آن زمان متفاوت بوده است، گفت: در زمان ما نیز شرایط جدیدی حاکم است و این ولی فقیه است که از طرف امام زمان ولایت جامعه را بر عهده دارد و تشخیص می دهد در این زمان باید چه نوع رفتاری را داشته باشیم و وظیفه ما تبعیت از ولی فقیه است.

سعیدی با اشاره به وظایف مختلف مردم در هر شرایط زمانی گفت: قبل از انقلاب وظیفه مردم نسبت به تبعیت از امام آمدن به خیابان‌ها برای به زیر کشیدن رژیم شاهنشاهی بود، بعد از انقلاب هم در سال‌های مختلف وظیفه مردم در مبارزه با جبهه منافقان، حضور در دفاع مقدس، سازندگی کشور، کمک به زلزله زدگان و سیل زدگان و مواسات و همدلی مؤمنانه بود که بسیج در همه عرصه ها خوش درخشید.

وی تأکید کرد: نگاه بسیج بالا بردن نام خداوند است و وقتی این نگاه وجود داشته باشد در هر زمانی وظایف خود را به درستی انجام می دهیم و خدا و اولیاء خدا هم از ما راضی خواهند بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر