کد خبر: 138647
A
مشاور فرمانده کل نیروهای مسلح:

امیر سرتیپ حاتمی گفت: دفاع مقدس به ما آموخت که قدرت دفاعی قابل مذاکره نیست و به هر میزان که لازم باشد آن را افزایش می‌دهیم و به هیچ وجه با کسی درباره آن مذاکره نمی‌کنیم.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ امیر سرتیپ حاتمی مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش گفت: دفاع مقدس به ما آموخت که قدرت دفاعی قابل مذاکره نیست و به هر میزان که لازم باشد آن را افزایش می‌دهیم و به هیچ وجه با کسی درباره آن مذاکره نمی‌کنیم و همه تصمیم‌گیران ما به‌خوبی می‌دانند که در آینده با چه‌چیزی مواجه خواهند بود.

 

مشاور فرمانده کل نیروهای مسلح یادآور شد: البته ما بعد از جنگ تحمیلی، قدرت دفاعی خودمان را افزایش دادیم و این روند تاجایی ادامه پیدا کرد که دشمنان ما هم گفتند "باید بر سر آن مذاکره کنیم" اما دفاع مقدس به ما آموخت که قدرت دفاعی قابل مذاکره نیست و به هر میزان که لازم باشد آن را افزایش می‌دهیم و به هیچ وجه با کسی درباره آن مذاکره نمی‌کنیم. همه تصمیم‌گیران ما به‌خوبی می‌دانند که در آینده با چه‌چیزی مواجه خواهند بود. اگر امروز در بعد موشکی دارای قدرت هستیم  به این دلیل است که ما درک کرده‌ایم که به این سلاح نیازمندیم. اگر امروز پهپاد داریم و در لبه این فناوری در دنیا هستیم و اگر دنیا امروز فهمیده است که پهپاد در جنگ آذربایجان و اوکراین نقش ایفا می‌کند ما خیلی قبل‌تر و در دوران دفاع مقدس به این موضوع رسیدیم.

وی با اشاره به ارسال تسلیحات غربی به جنگ اوکراین گفت: امروز در جنگ اوکراین غربی‌ها با تسلیحات کوتاه‌برد و ضدزره به کمک اوکراین آمده‌اند. ما هم امروز در تمامی حوزه‌ها بخصوص تسلیحات ضد تانک و ضد بالگرد در ارتفاع مختلف  دستاوردهای خیلی خوبی داریم که می‌تواند سرنوشت یک رزم را رقم بزند. این نگاهی که در چند سال اخیر در حوزه جایگاه علم و فناوری پدید آمده نشان می‌دهد که ما به‌خوبی نیازمندی‌های دفاعی را تشخیص داده‌ایم و با تمام وجود برای قدرتمند شدن تلاش می‌کنیم.

حاتمی با بررسی نقش علم و فناوری در جنگ تحمیلی و بیان مصادیق بارز تصریح کرد: دفاع مقدس سرشار از فکر، ابداع، علم و ابتکار بود و شایسته است این ذخیره ارزشمند مورد شناسایی و بهره برداری قرار گیرد، بی تردید ریشه همه پیشرفت‌های کشور را باید در دفاع‌مقدس جستجو کرد. جبهه و جنگ و تحولات این هشت سال حکم یک دانشگاه بلکه بالاتر از دانشگاه برای ملت ایران بود. میدانی بود که همه استعدادهای علمی و نخبگان کشور و همه ظرفیت‍های خاموش و بلااستفاده کشور و جامعه علمی و نخبگانی را شکوفا کرد و این شکوفایی اثر خود را امروز در پیشرفت های همه جانبه کشور در همه نشان داده است.

حاتمی با معرفی دستاوردهای مهم دفاعی نهاد جهاد دانشگاهی بعنوان یکی از مرکز تولید علوم و فناوری در بدو پیروزی انقلاب ودفاع مقدس و در کنار نیروهای مسلح ، بیان داشت: در حوزه بهداشت و درمان نیز پزشکان ایرانی  با تکیه به علوم پزشکی و طب رزم  تحولی شگرف را در حوزه بهداشت و درمان جهان پایه ریزی کردند و مجموعه درس آموخته های دفاع مقدس و تجربیات این دوران باعث گردید که جایگاه ایران به عنوان یکی از مراجع علمی در حوزه علوم پزشکی در بخش های مختلف بهداشت، درمان و آموزش تثبیت شود.

منبع: جماران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر