کد خبر: 138890
A

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: به جرات می توان گفت اگر ما از وارد کننده سیم خاردار به صادر کننده فن آوری رسیده ایم و با طی مرزهای دانش ، دشمن را در فاصله بیش از هزار کیلومتری با هوش مصنوعی از پای درآوردیم ، از ارتباط با دانشگاه حاصل شده است.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ سردار سرتیپ پاسدار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مراسم بازدید رئیس، اساتید و نخبگان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از پارک ملی و فن آوری نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه امروز دولت و مجلس انقلابی بر سرکار هستند و نگاه های مسئولین به داخل و ظرفیت های داخلی معطوف شده است، گفت: اکنون موقع کار و اقدام است و در چنین فضایی هیچ توجیهی برای کوتاهی و ترک عمل قابل قبول نمی باشد.

وی افزود: همکاری دانشگاه و حوزه دفاع در کشور از همان دوران دفاع مقدس شکل گرفته است به طوری که اولین گروه نقشه برداری در حوزه موشکی در دوران دفاع مقدس از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی بوده است.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: در حوزه های همکاری دانشگاه و دفاع، به موفقیت های خوبی رسیده ایم و به جرات می توان گفت اگر ما از وارد کننده سیم خاردار به صادر کننده فن آوری رسیده ایم و با طی مرزهای دانش ، دشمن را در فاصله بیش از هزار کیلومتری با هوش مصنوعی از پای درآوردیم ، از ارتباط با دانشگاه حاصل شده است ، در عین حال با وجود روابط قوی سپاه با دانشگاه ها باید بپذیریم ظرفیت بهره برداری نیرو های مسلح در مقابل اقیانوس توانمندهای دانشگاهی ناچیز است و باید کل کشور از این ظرفیت تعیین کننده و در دسترس استفاده کنند.

وی با بیان اینکه درصد زیادی از اتلاف سرمایه های کشور در برخی از برهه ها ، ناشی از سوء مدیریت و یا پروژه های تحمیلی بوده است، گفت: باید در دانشگاه، پایان نامه ها و پژوهش ها به سمت رفع این گونه مشکلات سوق پیدا کند .

فرمانده نیروی هوافضای سپاه راندمان پایین در برخی از عرصه ها را از بی تدبیری و طرحهای تحمیلی دانست و به اساتید دانشگاه خاطر نشان کرد: با توجه به درخواست کمک دولت و رئیس جمهور محترم از دانشگاه ها علاوه بر بخشهای دانش بنیان ، برای حل معضلات در عرصه مدیریتی کلان کشور نیز کمک فکری بدهید زیرا طرح ها و ایده های دانشگاهیان و نخبگان کشور ، همواره دلسوزانه و فراجناحی تلقی می شود.

منبع: انتخاب

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر