کد خبر: 140850
A

نوروزی، نماینده مجلس: آزادی‌هایی موجود در ایران، در هیچ جای جهان وجود ندارد

حجت الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس در پاسخ به پرسشی درباره نقش مجلس در فراهم آوردن فضای قانونی برای استفاده مردم از حق اعتراض با بیان این‌که «اگر الان کسی بخواهد اعتراضش را بیان کند و نظرش را بگوید می‌تواند از روزنامه‌ها، صداوسیما و رادیو استفاده کند»، گفت: آزادی‌هایی که در ایران وجود دارد، در هیچ جای جهان وجود ندارد.

نوروزی، نماینده مجلس: آزادی‌هایی موجود در ایران، در هیچ جای جهان وجود ندارد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس در پاسخ به پرسشی درباره نقش مجلس در فراهم آوردن فضای قانونی برای استفاده مردم از حق اعتراض با بیان این‌که «اگر الان کسی بخواهد اعتراضش را بیان کند و نظرش را بگوید می‌تواند از روزنامه‌ها، صداوسیما و رادیو استفاده کند»، به ارگان رسانه ای جهاد دانشگاهی گفت: آزادی‌هایی که در ایران وجود دارد، در هیچ جای جهان وجود ندارد.

نوروزی گفت: اگر واقعاً هدف ابراز نظر مخالف است، امکان «مناظره» وجود دارد و برخی نیز از این فرصت استفاده می‌کنند اما این‌که عده‌ای با قمه مردم را زخمی و تیراندازی کنند، اعتراض نیست؛ این‌که شما می‌بینید فردی روسری‌اش را بردارد و فرد دیگری به مأمور شلیک کند و قمه بزند و با ماشین از مأمور پلیس و بسیجی رد شود، غیر قابل پذیرش است.

بیشتربخوانید:واکنش نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس درباره برگزاری دادگاه آبان در انگلیس/ نوروزی:یکی از آن‌هایی که به مردم شلیک کرد من بودم، ما کُشتیم، حالا چه کسی می‌خواهد ما را محاکمه کند؟

این نماینده مجلس گفت: امروز در دانشگاه‌ها و مساجد فضا برای بیان اظهار نظر موافق و مخالف و سخنرانی وجود دارد. جلوی مجلس نیز گاهی اوقات مطالباتی مطرح می‌شود. به نظر ما همه چیز برای بیان اعتراض وجود دارد. مگر امروز اگر در دانشگاه مناظره‌ای برگزار شود، کسی حرفی می‌زند؟ یا اگر بیایند جلوی مجلس مطالبات‌شان را بگویند کسی حرفی می‌زند؟

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر