کد خبر: 145544
A

رییس سازمان انرژی اتمی: ظرفیت غنی سازی کشور به بیش از دو برابر کل تاریخ رسیده است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: قانون اقدام راهبردی، قانون خوبی برای توسعه صنعت هسته ای بود و امروز اجرای این قانون غنی سازی را به سطحی رساند که در حال حاضر ظرفیت غنی سازی کشور به بیش از دو برابر کل تاریخ این صنعت رسیده است.

رییس سازمان انرژی اتمی: ظرفیت غنی سازی کشور به بیش از دو برابر کل تاریخ رسیده است

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی در دیدار با اعضای فراکسیون راهبردی مجلس که در سازمان انرژی اتمی برگزار شد، گفت: قانون اقدام راهبردی قانون خوبی برای توسعه صنعت هسته ای بود و بخوبی اجرا شده است. اجرای این قانون غنی سازی را به سطحی رساند که در حال حاضر ظرفیت غنی سازی کشور به بیش از دو برابر کل تاریخ این صنعت رسیده است.

وی ادامه داد:سند جامعی برای پیشرفت صنعت و ایجاد ظرفیت بومی در سطح صنایع کشور تدوین شده است که بر اساس آن برنامه های سازمان پیش می‌رود.

اسلامی تاکید کرد: انرژی هسته‌ای و تولید برق اتمی صرفه جویی اقتصادی زیادی برای کشور داشته و در کاهش مصرف سوخت فسیلی و تجدید ناپذیر و مشکلات محیط زیستی موثر است.

رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: در صورت توجه به این موضوع می‌توان منابع خوبی برای توسعه دانش هسته‌ای و کمک به بخش‌های دیگر نظیر پزشکی و کشاورزی تأمین کرد. البته توجه به سهم بودجه عمرانی سازمان که سال‌ها مغفول مانده است در فصل بودجه نیز یکی از مطالبات ما از دولت و مجلس محترم است.

منبع: ایرنا 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر