کد خبر: 149971
A

یک نماینده مجلس: باید به زودی طرح سوال از رئیس‌جمهور در دستور کار قرار گیرد

جواد نیک بین در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه) گفت: متأسفانه مجلس کوتاه آمده، چون سوال، برخورد و استیضاح نمی‌کند. کار به جایی رسیده که به زودی باید طرح سوال از شخص رئیس جمهور در دستور کار قرار گیرد و ایشان در رابطه با این وضعیت نابسامان اقتصادی به خصوص بازنشستگان و مستمری بگیران پاسخگو دهند.

یک نماینده مجلس: باید به زودی طرح سوال از رئیس‌جمهور در دستور کار قرار گیرد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ جواد نیک بین در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه) در تذکری با طرح این پرسش که چرا در کشور قانون رعایت نمی‌شود، گفت: دو سال است که قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت تصویب شده اما دولت آن را اجرا نمی‌کند که با این وضعیت شأن قانون گذاری مجلس رعایت نمی شود.

وی ادامه داد: افراد بازنشسته چهار برایر بیشتر از کارمند مخارج دارند.مجلس قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت را تصویب کرد اما اجرا نشده است اگر قرار باشد قوانین مصوب به مرحله اجرا نرسد در واقع کار بیهوده‌ای انجام داده‌ایم.

نیک‌بین با طرح این پرسش که فرماندهی جنگ اقتصادی در دولت کیست؟ مخبر، خاندوزی، رضایی، شورای عالی اقتصادی یا فرزین؟ گفت: چه کسی مسئولیت این اوضاع اقتصادی را دارد؟ یک نفر باید در این رابطه پاسخ دهد؛ پس کسانی که اختیارات دارند نباید فرافکنی کنند.

وی در پایان گفت: متأسفانه مجلس در رابطه با این موضوعات کوتاه آمده چون سوال، برخورد و استیضاح نمی‌کند . کار به جایی رسیده که به زودی باید طرح سوال از شخص رئیس جمهور در دستور کار قرار گیرد و ایشان در رابطه با این وضعیت نابسامان اقتصادی به خصوص بازنشستگان و مستمری بگیران پاسخگو دهند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر