کد خبر: 150144
A
حسینی بوشهری، امام جمعه قم:

سپاه در عرصه اقتصاد هم ورود کند، تا همه کارنامه درخشان آن را مشاهده کنند

امام جمعه قم گفت: سپاه همانطور که در مرزهای جغرافیایی می‌جنگد و در عرصه جنگ سخت با دشمنان مبارزه می‌کند، در عرصه اقتصاد نیز باید ورود کند و در کنار نیازمندان جامعه با خضوع و فروتنی برای رفع مشکلات گام بردارد تا همه کارنامه درخشان سپاه را مشاهده کنند.

سپاه در عرصه اقتصاد هم ورود کند، تا همه کارنامه درخشان آن را مشاهده کنند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران، سید هاشم حسینی بوشهری، امام جمعه قم ظهر امروز در نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، گفت: افرادی که مسئولیت می‌گیرند باید تبعات سخن خود را مورد توجه قرار دهند، با مردم صادقانه سخن بگویند که این سخن صادقانه آنچنان در روحیه مردم اثر می‌گذارد که مردم حاضر هستند برای موفقیت مسئولان از جان و مال خود هزینه کنند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از فرا رسیدن ماه شعبان و اعیاد شعبانیه یاد کرد و گفت: ماه شعبان مقدمه‌ای برای ورود به رمضان است، ما وجود امام حسین(ع) را در حادثه عاشورا می‌شناسیم اما گویندگان، مدیحه‌سرایان و دست‌اندرکاران مراسم اهل‌بیت(ع) کمتر به ابعاد وجودی ایشان می‌پردازند درحالی که این ابعاد نشان‌گر عظمت و شخصیت امام حسین(ع) است و باید برای مردم بازگو شود.

وی با اشاره به سخنی از امام حسین(ع) که می‌تواند خطاب به مسئولان و دلسوزان نظام باشد، تصریح کرد: «بدانید که درخواست مردم از ما برای رفع مشکلات آن‌ها از نعمت‌های خداوند متعال است» ما نباید نسبت به خواسته‌های مردم احساس خستگی‌ کنیم بلکه باید نشاط بیشتری برای رفع مشکلات آنان پیدا کنیم.

حسینی بوشهری فرا رسیدن روز پاسدار را به همه پاسداران تبریک گفت و اظهار کرد: سپاه نه تنها در عرصه نظامی بلکه در عرصه‌های اقتصادی و رسیدگی به امور مردم تلاش بسیاری داشته است؛ پیوند میان روز پاسدار و روز میلاد امام حسین(ع) معنادار است و همانگونه که امام با تمام وجود و با اهدای جان و خون خود پاسدار واقعی اسلام بود، پاسداران ما نیز جان خود را در دست گرفته تا از انقلاب اسلامی پاسداری کنند، انقلابی که از انقلاب امام حسین(ع) نشأت گرفته است.

امام جمعه قم گفت: روزی که سپاه تشکیل شد بهترین جوانان این مرز و بوم وارد صحنه سپاه شدند و از همان روزهای اول مجاهدت با نفس و دشمن بیرونی را آغاز کردند، این قشر شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده است و شهید حججی‌ها و تهرانی مقدم‌ها حافظ این مرز و بوم بوده و هستند و به فضل پروردگار عالم خواهند بود.  

 

وی تصریح کرد: دشمنان در ماه‌های اخیر فکر کردند که می‌توانند سپاه پاسداران را یک نهاد تروریستی به جهان معرفی کنند اما اکنون به غلط کردن افتادند چراکه با عظمت سپاه مواجه شده‌اند، بهانه تراشی کردند تا ناتوانی خود را توجیه کنند، یکی از آنان آمد و گفت که قوانین اجازه نمی‌دهد این کار را انجام دهیم.

حسینی بوشهری خطاب به دشمنان گفت: شما ترسیدند که سپاه را در لیست قرار دهید چراکه سپاه نیروی رسمی و قانونی نظام اسلامی است و شما با چه حقی می‌خواهید سپاهی که همیشه یاور مظلومان است را تروریست بدانید؛ دشمن دست به دست کرد و نتوانست حرکتی را رقم بزند و این هم نشان از عنایت الهی به این نهاد مردمی است.

امام جمعه قم گفت: سپاه همانطور که در مرزهای جغرافیایی می‌جنگد و در عرصه جنگ سخت با دشمنان مبارزه می‌کند، در عرصه اقتصاد نیز باید ورود کند و در کنار نیازمندان جامعه با خضوع و فروتنی برای رفع مشکلات گام بردارد تا همه کارنامه درخشان سپاه را مشاهده کنند.

وی از حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن یاد کرد و گفت: بعد از چند ماه التهاب در فضای کشور شاهد یک راهپیمایی گسترده بودیم و تحلیل دشمنان هم این بود که کسی در راهپیمایی شرکت نمی‌کند اما با وجود تلاش دشمنان همه مردم احساس تکلیف و وظیفه کردند و در نتیجه قدرت خود را به رخ دشمن کشیدند و فریاد زدند که ما دست از این انقلاب بر نمی‌داریم.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، حضور مردم را نشانه بصیرت، عزت و استقامت دانست و گفت: دنیا این پیام‌ها را دریافت کرد و لازم نبود که مردم تیری به سمت دشمن شلیک کنند بلکه با حضور در وسط میدان و اعلام انزجاز از دشمنان کینه‌توز، دشمنان را ناامید کردند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان قدرشناس هستند و عظمت کار ملت را می‌دانند، گفت: این ملت نیاز دارند که از ناحیه مسئولان پاسخ مناسب ببینند، مسئله ارزش پول ملی، گرانی و اشتغال نیازمند توجه مسئولان است و باید به خواسته‌های مردم در این عرصه توجه شود و البته از خود مردم هم برای غلبه بر این مشکلات استفاده شود تا دشمن نتواند سوژه‌ای برای ضربه به نظام پیدا کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به  دیدار اخیر اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: سخنان رهبری همانند همیشه راهگشا، آموزنده، دارای پیام‌های روشن بود.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر