کد خبر: 44354
A

به گزارش دیده بان ایران؛ با نزدیک شدن به 14 خردادماه، سالگرد امام راحل(ره) برخی صفحات فیک در فضای مجازی عکس زیر را منتشر و ادعا کردند که امام در حال روشن کردن سماور برقی با کبریت هستند.

به گزارش دیده بان ایران؛ با نزدیک شدن به 14 خردادماه، سالگرد امام راحل(ره) برخی صفحات فیک در فضای مجازی عکس زیر را منتشر و ادعا کردند که امام در حال روشن کردن سماور برقی با کبریت هستند.

تصویر جعلی که این روزها به امام (ره) منتسب می‌کنند

تصویر جعلی که این روزها به امام (ره) منتسب می‌کنند

«واقعیت»

اما این عکس مذکور، تصویر معروفی از امام در حال ریختن چای است که برخی سودجویان با جعل تصویر(فتوشاپ) سعی در عقده‌گشایی 40 ساله خود کردند. عکسی که سال‌ها در کتب درسی دانش‌آموزان ایرانی منتشر شده است.

تصویر جعلی که این روزها به امام (ره) منتسب می‌کنند

تصویر جعلی که این روزها به امام (ره) منتسب می‌کنند

در ادامه دو خاطره از حضرت امام(ره) در این باره می‌آید:

* خدمتکار منزل امام خمینی(ره) در خاطره‌ای عنوان کرد: تابستان بود و روزهای گرم نجف، ظرف ها را که شستم، خواب عصرگاهی مرا گرفت. آقا هم عادت داشتند در سرداب می خوابیدند.

بعد از مدتی بیدار شدم تا چای را آماده کنم که دیدم سماور نیست، اول نگران شدم ولی بعد حدس زدم شاید آقا آن را برداشته است. خدمت ایشان که رسیدم، لبخندی زدند و گفتند: من چای خورده ام، بیا اینها را ضبط کن.

بعضی از وقت ها بود که آقا بدون اینکه از کسی بخواهند خودشان سماور را آماده می کردند.[برگرفته از کتاب برداشت هایی از سیره امام خمینی، جلد اول.]

* نماینده موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در نجف اشرف نیز در خاطره‌ای گفت: همیشه آماده کردن چای های اول صبح خانه با امام(ره) بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر