کد خبر: 44652
A

رسول خضری: معتقدم حضور آقای لاریجانی در راس مجلس آن هم از منظر دیپلماسی داخلی بسیاری کارساز است.

به گزارش دیده بان ایران؛ رسول خضری نماینده پیرانشهر در خصوص انتخابات ریاست مجلس گفت: نتایج روز چهارشنبه برای کرسی ریاست مجلس نشان از پیروزی اصولگرایان و اصولگرایان معتدل مجلس داشت که منجر به شکست اصلاح‌طلبان شد.

وی افزود: البته وزن فراکسیون امید در مجلس همین بود که امروز نمایان شد؛ که باید گفت: خود اصلاح‌طلبان هم ادعا می‌کردند صد رای خواهند داشت.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب لاریجانی برای سومین دوره ریاست مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتخاب آقای لاریجانی برای ریاست مجلس امری مطلوب بود جرا که وی شخصیت شناخته شده با وزن سیاسی سنگین است.

خضری اظهار داشت: معتقدم حضور آقای لاریجانی در راس مجلس آن هم از منظر دیپلماسی داخلی بسیاری کارساز است.

این نماینده مجلس با اشاره به رای فراکسیون نمایندگان ولایی به علی لاریجانی بیان داشت: درباره رای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به آقای لاریجانی باید گفت که نامزد فراکسیون نمایندگان ولایی در این رابطه با تصمیم فراکسیونی اعلام آمادگی کرد که قصد دارند به نفع آقای لاریجانی کنار بروند. وگرنه آقای لاریجانی مشغول اداره جلسه بود.

عضو فراکسیون مستقلین بیان داشت: امروز ما شاهد پیروزی فراکسیون نمایندگان ولایی و فراکسیون مستقلین برای کسب کرسی ریاست مجلس بودیم که خروج این مسئله بدون در نظر گرفتن توافقی منجربه پیروزی اقای لاریجانی در انتخابات ریاست مجلس شد.

همچنین جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت نیز در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به انتخابات ریاست مجلس و تلاش‌های چند ماهه اصلاح‌طلبان برای کسب این کرسی در مجلس گفت: انتخاب علی لاریجانی برای ریاست مجلس اتفاق خوبی بود.

وی افزود: آقای لاریجانی در این انتخابات رأی اصلی اصول‌گرایان مجلس را کسب کرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر آقای حاجی‌بابایی از این انتخابات کناره‌گیری نمی‌کرد در حال حاضر آقای عارف ریاست مجلس را بر عهده داشت که از این مسئله با هوشیاری اصولگرایان جلوگیری شد تا عارف شکست خورده انتخابات باشد.

کوچکی‌نژاد تأکید کرد: اصلاح‌طلبان از چندین ماه پیش برای انتخاب آقای عارف در ریاست مجلس تلاش می‌کردند و درگیر این مسئله بودند، ولی باز هم نتوانستند کرسی ریاست مجلس را از آن خود کنند.

وی تأکید کرد: پیروزی اصول‌گرایان در موضوع انتخابات هیئت رئیسه مجلس پیام‌های مختلفی را در بر داشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر