کد خبر: 45757
A
ذوالقدر خبر داد:

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی گفت: در جلسه این هفته کمیسیون فرهنگی بررسی طرح نظارت بر اداره سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را داریم، در این جلسه قطعا معاونت پارلمانی و مسئولان صدا و سیما حضور دارند و ما مشکل عدم حضور پویول را در همین جلسه مطرح و تصمیم‌های دقیقه ۹۰ در این حوزه را نقد خواهیم کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ سیده فاطمه ذوالقدر در خصوص دعوت از کارلوس پویول بازیکن سابق تیم ملی اسپانیا در برنامه 2018 به عنوان کارشناس و عدم صدور مجوز برای حضور او در این برنامه اظهارکرد: طی صحبت‌هایی که با مسئولان صدا و سیما داشتیم و البته جوی که در فضای مجازی ایجاد شد، مسئولان پاسخ دادند عدم حضور کارشناس خارجی به دلیل موهای بلند و یا مسائل ظاهری نبوده است، در واقع مشکلی که برای حضور او در برنامه وجود داشت، مربوط به مسائل مالی بوده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: این گله هم‌چنان وجود دارد که باید از قبل برنامه‌ریزی صورت می‌گرفت و دعوتی از سوی برنامه برای حضور کارشناس خارجی انجام نمی‌شد.

نماینده مردم تهران در مجلس، خاطرنشان کرد: نقد وارد بر رفتار صدا و سیما در این مورد این است که دقیقه ۹۰ اعلام کردند کارشناس خارجی نمی‌تواند در برنامه حضور پیدا کند و این موجب بازتابی منفی در فضای مجازی و افکار عمومی شد.

وی افزود: در مجموع صدا و سیما عدم صدور مجوز برای حضور کارشناس خارجی به علت مشکلات ظاهری را به طور کل انکار کرده و توضیح داده است مشکل هزینه‌هایی است که در وضعیت اقتصادی فعلی برای دعوت کارشناس خارجی تراشیده می‌شود.

ذوالقدر با بیان اینکه این موضوع در قالب جلسه‌ای جداگانه در کمیسیون مطرح نمی‌شود، گفت: ما در جلسه این هفته کمیسیون فرهنگی بررسی طرح نظارت بر اداره سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را داریم، در این جلسه قطعا معاونت پارلمانی و مسئولان صدا و سیما حضور دارند و ما این مشکل را همین جلسه مطرح می‌کنیم و از تصمیم‌های دقیقه ۹۰ در این حوزه را نقد خواهیم کرد./ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر