کد خبر: 49337
A

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: بودجه‌ای که برای توسعه بخش کشاورزی تخصیص می‌یابد کافی نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، احمدعلی کیخا امروز (سه‌شنبه) در مراسم واگذاری امتیاز و انتقال دانش فنی تولید و تکثیر بذر ارقام اصلاح‌شده محصولات کشاورزی به بخش خصوصی که در موسسه تحقیقات تهیه و اصلاح نهال و بذر واقع برگزار شد؛ اظهار کرد: هر چند طی چند دهه گذشته کشور ما در بخش کشاورزی گام‌های رو به جلویی برداشته ولی هنوز به مفهوم واقعی توسعه در این بخش دست نیافته‌ایم.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم در زمینه توسعه در بخش کشاورزی با برخی کشورها همطراز شویم باید به پژوهش و تحقیق در این بخش بیشتر اهمیت دهیم.

کیخا توضیح داد: بدون شک بدون اقدامات پژوهشی و تحقیقاتی در هیچ حوزه‌ای نمی‌توان اهداف پیش بینی شده را آن طور که باید و شاید محقق کرد.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه برای توسعه بخش کشاورزی کمبود زمین نداریم؛ ابراز کرد: امروز اراضی کافی برای توسعه کشاورزی وجود دارد اما هنوز به تحقیقات توسعه‌ای آن طور که باید و شاید پرداخته نمی‌شود.

کیخا در بخش دیگری از صحبت‌های خود به کمبود اعتبارات بخش توسعه‌ای کشاورزی اشاره کرد و گفت: بودجه‌ای که امروز به توسعه بخش کشاورزی تخصیص داده می‌شود کافی نیست بنابراین باید از سوی دولت و سازمان برنامه‌ و بودجه بازنگری در مورد بودجه وزارت کشاورزی انجام شود.

وی توضیح داد: بدون شک با تخصیص منابع مالی بیشتر می‌توان در حمایت از تحقیقات این عرصه و رسیدن به توسعه کشاورزی گام‌های مهمی برداشت.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر