کد خبر: 49776
A
سخنگوی وزارت امور خارجه:

قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد:از هیچ منبع موثقی در دولت فرانسه خبر محدودیت سفر دیپلمات هایشان را دریافت نکردیم.

به گزارش  دیده بان ایران؛ بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص ادعای مطرح شده توسط یکی از خبرگزاری‌های خارجی مبنی بر این که دولت فرانسه سفر‌های غیر ضروری دیپلمات‌های خود به ایران را محدود کرده است، اظهار کرد: من در هیچ جا و از هیچ منبع موثقی از سوی دولت فرانسه چنین اخباری را دریافت نکرده ام و اصولا هم هیچ گونه ضرورت و دلیلی برای اخذ چنین تصمیمی توسط وزارت خارجه فرانسه نمی‌بینم.

وی ادامه داد: البته می‌دانم که روابط ایران و اروپا و به خصوص ایران و فرانسه بدخواهان و معاندینی دارد که گاهی در یک اقدام روانی سعی بر اثر گذاری منفی بر این روابط داشته و دارند ، باید همواره در قبال این نوع تحرکات هوشیاری لازم را دارا بود.

سخنگو وزارت امورخارجه، گفت: از سوی دیگر اصولا سفر‌های دیپلماتیک در حیطه اختیارات دولت هاست که می‌توانند به دیپلمات‌های خود اجازه انجام ماموریتی را بدهند یا ندهند؛ بنابراین ادعای مطرح شده در برخی از رسانه‌ها در این برهه از زمان جای تامل دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر