کد خبر: 5405
A

وزیر اطلاعات گفت: در ایران به امنیت باید نگاه علمی شود و کار پژوهشی روی آن صورت بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی صبح امروز در همایش ملی اطلاعات و مردم که در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد، ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش گفت: برگزاری چنین همایش‌هایی در عرصه امنیت یک ضرورت است چرا که هر چه کاری از پیچیدگی بیشتر برخوردار می‌شود کار علمی بر روی آن نیز از ضرورت بیشتری برخوردار می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز امنیت در سطح جهانی صرفا یک مهارت نیست بلکه یک رشته علمی است، افزود: امروز تجارب کسانی که در زمینه امنیت کار کردند، تبدیل به اصول شده است و برای ما دانش امنیت‌زا شکل داده است به طوری که آن را به یک رشته علمی درآورده‌ایم.

اهم سخنان وی به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:

* در ایران نیز به امنیت باید نگاه علمی شود و کار پژوهشی روی آن صورت بگیرد.جمهوری اسلامی یک نظام برخاسته از خروش الله‌اکبر آحاد ملت با انتظار پیاده کردن اسلام عزیز است و لازمه آن، هم‌اندیشی همه دانشمندان و علمای کشور است.

* هدف ما از وارد شدن به قدرت پر کردن جیب‌مان نیست، بلکه اساس هدف جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اسلام است و ما همه چیز را برای مردم می‌دانیم.

*قرآن و پیامبر هم برای مردم بود، نه بر مردم. امام هم با مردم است، اما بار سنگین امامت بر دوشش است؛ مسئولان هم در کنار امام مسئولیت بر دوش‌شان است. در نهایت جمهوری اسلامی ایران هم برای مردم است و همه جا باید همراه مردم باشد.

* مردم هستند که وقتی حضور پیدا کنند، امام هم معنا پیدا می‌کند وگرنه امام مجبور می‌شود 25 سال خانه‌نشین شود. مردم هستند که اگر حضور پیدا کنند ظرف 8 سال مشت‌های محکم بر دهان دشمنان می‌کوبند.

* اگر ابرقدرت‌ها به خود اجازه دادند به افغانستان و عراق حمله کنند، اما به خودشان اجازه حمله به ایران اسلامی ندادند، به برکت حضور مردم بوده است. ما منکر توان نظامی آنان نمی‌شویم، اما آنها از مردم می‌ترسند و  اساس وحشت دشمن حضور مردم است.

* تمام عناصر اطلاعاتی و حتی حراست‌ها بدون مردم توان محدودی دارند، جامعه اطلاعاتی بدون مردم کارایی لازم را نخواهند داشت، اما وقتی مردم به صحنه بیایند رادار اطلاعاتی را بدون نقطه کور شکل می‌دهند و هر جنبنده‌ای را رصد می‌کنند.

* وزارت اطلاعات ستاد خبری را در اختیار مردم قرار داده و الحمدالله حجم عظیمی از دستاوردها از این طریق شکل گرفته و بسیاری تحت همین اشراف اطلاعاتی زیر ضربه رفته‌اند و این پیوند تشکیلاتی است که به وزارت اطلاعات انگیزه می‌دهد.

* براساس نظرسنجی خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مهرماه وزارت اطلاعات رتبه سوم را بین دستگاه‌ها به لحاظ محبوبیت به دست آورده است.

* امنیت یک مقوله حساس اجتماعی است که باید مورد کار علمی قرار گیرد. مردم این احساس را داشته باشند که تشکیلات اطلاعاتی برای آنان و در خدمت آنان است و جدا از آنان نیست و نباید خود را از دستگاه اطلاعاتی جدا کنند تا با یک روحیه بسیجی یک سازمان بسیجی اطلاعاتی شکل بگیرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر