کد خبر: 57011
A

برادر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تخریب آیت الله هاشمی در حقیقت از سال 1340 آغاز شد و همچنان هم ادامه دارد.

به گزارش دیده بان ایران؛ «محمد هاشمی رفسنجانی»، برادر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، با توجه به نزدیک شدن به دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی و ادامه روند تخریب ها علیه ایشان گفت: تخریب آیت الله هاشمی در حقیقت از سال 1340 آغاز شد. آن سال ایشان را به جرم مبارز بودن و انقلابی بودن گرفتند. کتابی نوشته بودند با عنوان "سرگذشت فلسطین یا کارنامه سیاه استعمار" که ساواک ایشان را دستگیر و شکنجه کردند و سال ها در زندان ماندند. از سال 1352 مجاهدین یا منافقین شروع به تخریب او کردند و تا پیروزی انقلاب این مسئله ادامه پیدا کرد.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب، گروه های مخالف ضد انقلاب ایشان، رهبر معظم انقلاب، آقای بهشتی و... را تخریب می کردند و مردم هم شعار می دادند: "درود بر سه یاور خمینی، خامنه ای و هاشمی و بهشتی". در سال های اخیر این نوع مسائل به داخل کشیده شده و تریبون های داخلی به دست افراطیون یا کسانی که اندیشه های آقای هاشمی مزاحم و مانع رسیدن به خواسته هایشان است، افتاد.

هاشمی رفسنجانی افزود: این مسئله تازگی ندارد و از قبل بوده و ادامه خواهد داشت. آقای هاشمی دو سال است که در قید حیات نیستند اما اندیشه های او زنده است. این مسائل آخرین بار نیست که این اتفاق پیش می‌آید. زمانی که شخصی اثرگذاری زیادی در جامعه داشته باشد، تاثیر او مانع به وجود آمدن برخی مسائل افراطی می شود و افرادی به این مسئله واکنش نشان می دهند./ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر