کد خبر: 62769
A

کمیسیون اصل ۹۰ در گزارشی ضمن بررسی عملکرد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواستار تبدیل این سازمان به وزارتخانه شد.

به گزارش دیده بان ایران، داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در جلسه علنی امروز دوشنبه گزارش این کمیسیون در خصوصی عملکرد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را قرائت کرد.

این گزارش در چند بخش به تفکیک عملکرد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را مورد بررسی قرار داده است که سرفصل‌های آن شامل وضعیت کشور ایران از نگاه آمار در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اهم ضعف‌ها و مشکلات احصاء شده به تفکیک در این سه حوزه، وضعیت فعالان و تشکل‌های مردم نهاد حوزه‌های مرتبط، نظرات وزارت اطلاعات و مرکز پژوهش‌های مجلس و جمع‌بندی و پیشنهادهای کمیسیون است.

در جمع‌بندی این گزارش ضمن تأکید بر لزوم تربیت و انتصاب مدیران کارآمد، باتجربه و دارای توان علمی و اجرایی به جای مدیران غیرمتخصص سیاسی در این سازمان، بر لزوم تنقیح، بازنگری، شناسایی خلأهای قانونی و تدوین و ارائه لوایح پیشنهادی دولت درباره میراث فرهنگی تأکید شده است.

همچنین تقویت صنایع دستی و حمایت از تولیدکنندگان این عرصه، حفظ آثار تاریخی و میراث فرهنگی توسط تمامی دستگاه‌ها و مسئولان و برخورد قاطع با متخلفان حوزه میراث فرهنگی و تاریخی به خصوص متخلفان سازمان یافته از سوی قوه قضائیه از مواردی است که در این گزارش تأکید شده و در پایان نیز بر لزوم تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه نیز تأکید شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر