کد خبر: 63478
A

روزنامه جروزالم پست در این باره نوشت: آمارها نشان می دهد که از این تعداد، حدود ۶.۶۵ میلیون نفر یهودی هستند که ۷۴ درصد از کل جمعیت فلسطین اشغالی (اسرائیل) را شامل می شوند.براساس نوشته این روزنامه، تعداد جمعیت یهودیان اسرائیل در ده سال اخیر یک میلیون نفر افزایش یافته است. در مقابل شمار اقلیت های عربی ساکن سرزمین های اشغالی که شامل مسلمانان و مسیحیان و دروزی ها می شود، ۱.۸۷۸.۶۰۰ نفرعنوان شده که حدود ۲۱ درصد جمعیت اسرائیل را شامل می شود.همین روزنامه افزود: تعداد جمعیت عرب در فلسطین اشغالی در ده سال اخیر حدود ۴۰۰ هزار نفر افزایش یافته است. بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸، تعداد جمعیت عرب سرزمین های اشغالی حدود ۲۱ درصد افزایش یافت در حالی که جمعیت یهودیان در مقابل ۱۷.۵ درصد افزایش یافته بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ روزنامه جروزالم پست  در این باره نوشت: آمارها نشان می دهد که از این تعداد، حدود ۶.۶۵ میلیون نفر یهودی هستند که ۷۴ درصد از کل جمعیت  فلسطین اشغالی (اسرائیل) را شامل می شوند.براساس نوشته این روزنامه، تعداد جمعیت یهودیان اسرائیل در ده سال اخیر یک میلیون نفر افزایش یافته است.

در مقابل شمار اقلیت های عربی ساکن سرزمین های اشغالی که شامل مسلمانان و مسیحیان و دروزی ها می شود، ۱.۸۷۸.۶۰۰ نفرعنوان شده که حدود ۲۱ درصد جمعیت اسرائیل را شامل می شود.همین روزنامه افزود: تعداد جمعیت عرب در فلسطین اشغالی در ده سال اخیر حدود ۴۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸، تعداد جمعیت عرب سرزمین های اشغالی حدود ۲۱ درصد افزایش یافت در حالی که جمعیت یهودیان در مقابل ۱۷.۵ درصد افزایش یافته بود.

روزنامه یاد شده اشاره کرده است که ۵ درصد باقی مانده جمعیت فلسطین اشغالی، از دیگر اقلیت های دینی مختلف هستند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر