کد خبر: 65221
A
سردار یزدی فرمانده سپاه تهران:

فرمانده سپاه تهران گفت: امنیت مراسم ارتحال امام خمینی(ره) از مرزها آغاز شده و در فاصله 10 کیلومتری محل اصلی مراسم پوشش امنیتی بسیار فشرده‌تر می‌شود و هرگونه رفت و آمد و تحرکی زیر نظر است.

به گزارش دیده بان ایران، سردار محمد رضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ و فرمانده قرارگاه شهید فهمیده در نشست خبری که صبح امروز (شنبه) به مناسبت سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و تشریح برنامه های قرارگاه شهید فهمیده برای برگزاری این برگزار شد اظهار داشت: مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی در روز سه شنبه 14 خرداد از ساعت 16 با حضور زائران آغاز و مراسم اصلی از ساعت 17:30 با حضور و سخنرانی مقام معظم رهبری به صورت رسمی برگزار می شود.

 

وی در ادامه به نحوه آمادگی برای این مراسم اشاره کرد و افزود: جلسات قرارگاه شهید فهمیده از بهمن ماه سال گذشته با حضور نمایندگان 26 دستگاه اجرایی از جمله حلال احمر، قرارگاه پدافند هوایی، اورژانس و پلیس راهرو آغاز شد و برنامه ریزی دقیق و کارشناسانه ای برای برگزاری هرچه بهتر مراسم انجام شد.

 

فرمانده قرارگاه شهید فهمیده گفت: از 8 استان مرکزی، قزوین، قم، تهران مازندران، اصفهان و سمنان زائران در مراسم حضور پیدا می کنند، این عزیزان تحت پوشش بیمه هستند و تمهیدات امنیتی و رفاهی کاملی برای حفاظت و پذیرایی از آنها پیش بینی شده است.

 

وی درباره تمهیدات تامین امنیت مراسم نیز گفت: امنیت این مراسم از مرزها آغاز شده و در فاصله 10 کیلومتری محل اصلی مراسم پوشش امنیتی بسیار فشرده‌تر و با تراکم بیشتر می‌شود و هرگونه رفت و آمد و تحرکی زیر نظر است.

 

یزدی در ادامه تصریح کرد: امکانات رفاهی کاملی برای زائران فراهم شده و با استفاده از تجارب گرانبهای سالهای گذشته و بحث ترافیک و حمل نقل زائران و مسائل رفاهی مراسم برنامه ریزی شده است.

 

وی در ادامه گفت: به کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند امنیت این مراسم را مختل کنند می گوییم وقت خود را هدر ندهید زیرا دستگاه های اجرایی و امنیتی آمادگی کامل را برای برخورد قاطع و به موقع با اخلالگران را دارند و تامین امنیت مراسم به بهترین شکل ممکن تامین می شود.

 

فرمانده سپاه تهران در باره چگونگی تامین امنیت آسمان مراسم نیز گفت: سامانه های پدافندی و موشک‌های هاگ در اطراف حرم مستقر شده و با همکاری هوافضا سپاه و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا امنیت آسمان مراسم به بهترین شکل ممکن تامین می شود.

 

وی افزود: سیستم پدافندی و جنگ الکترونیک و مقابله با ریز پرنده ها بسیار گسترده تر از سالهای قبل است این آمادگی برای مقابله با تحرکات احتمالی دشمنانی است که در عرصه های مختلف از انقلاب اسلامی شکست خورده اند.

 

یزدی در پایان خاطرنشان کرد: مهمانان خارجی از کشورهای مختلف و همچنین پیروان ادیان الهی در این مراسم حضور خواهند داشت.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر