کد خبر: 66199
A

یک نماینده مجلس در تذکر به رئیس‌جمهور عنوان کرد که تدبیری جهت جلوگیری از دریافت اجبارگونه وجه از والدین دانش‌آموزان در مدارس بیندیشید.

به گزارش دیده بان ایران؛  حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که تدبیری جهت جلوگیری از دریافت اجبارگونه وجه از والدین دانش‌آموزان علی‌رغم انکار تکراری مقامات آموزش و پرورش در مدارس بیندیشید.

متن کامل تذکر نماینده شاهین‌شهر به رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

خلاصه تذکر:

بر اساس اصل ۳۰ قانون اساسی دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت فراهم نماید. از الآن تدبیری جهت جلوگیری از دریافت اجبارگونه وجه از والدین دانش‌آموزان علی‌رغم انکار تکراری مقامات آموزش و پرورش در مدارس بیندیشید.

شرح تذکر:

جناب آقای رئیس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جمهور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

به خوبی به وظیفه و تکلیف قانونی دولت در فراهم نمودن وسایل آموزش و پرورش رایگان برای همه ملت واقفید، اما آنچه در عمل اتفاق می‌افتد دریافت وجه، آن هم به اجبار از والدین دانش‌آموزان هنگام ثبت‌نام در آغاز هر سال تحصیلی است، به گونه‌ای که جسارت را به حدی رسانده‌اند که در صورت عدم توانایی اولیای دانش‌آموزان از پرداخت پول، از ثبت‌نام فرزندان آنان امتناع می‌کنند و مقامات آموزش و پرورش نیز هر سال و در یک روش تکراری از قبل پیش‌بینی صرفا انکار می‌کنند و مردم را به شکایت در فرآیند طولانی و پیچیده نظام اداری ارجاع می‌دهند تا مقطع محدود ثبت‌نام سپری شود. از اکنون جهت تضییع حقوق ملت تدبیری بیندیشید.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر