کد خبر: 66467
A

با برگزاری انتخابات هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، ترکیب هیات رئیسه کمیسیون های تخصصی مجلس در سال چهارم مشخص شد.

به گزارش دیده بان ایران، تغییر ریاست و هیأت رئیسه برخی کمیسیون‌های تخصصی در سال پایانی فعالیت مجلس از جمله حضور الیاس حضرتی در کسوت ریاست کمیسیون اقتصادی و رقابت تنگاتنگ ذوالنور و فلاحت پیشه برای کسب کرسی ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از شگفتی‌های این دوره بود.

کمیسیون‌های تخصصی مجلس پس از برگزاری انتخابات هیأت رئیسه مجلس در اجلاسیه چهارم نسبت به انتخاب هیأت رئیسه اقدام کردند و براین اساس ترکیب هیأت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی در سال پایانی مجلس به شرح زیر تعیین شد:

کمیسیون آموزش و تحقیقات

سمت نام فراکسیون
رئیس محمد مهدی زاهدی ولایی
نایب رئیس اول محمود نگهبان سلامی امید
نایب رئیس دوم قاسم احمدی لاشکی مستقلین
دبیر اول فریده اولادقباد امید
دبیر دوم علیرضا سلیمی ولایی
سخنگو سیدحمایت میرزاده مستقلین

کمیسیون اقتصادی

سمت نام فراکسیون
رئیس الیاس حضرتی امید
نایب رئیس اول عامر کعبی ولایی
نایب رئیس دوم احمد انارکی امید
دبیر اول سیدتقی کبیری ولایی
دبیر دوم علی اسماعیلی مستقلین
سخنگو سیدحسن حسینی شاهرودی ولایی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

سمت نام فراکسیون
رئیس مجتبی ذوالنور ولایی
نایب رئیس محمد مهدی برومندی ولایی
نایب رئیس محمد جواد جمالی مستقلین
دبیر اول هاجر چنارانی ولایی
دبیر دوم قاسم جاسمی ولایی
سخنگو سیدحسین نقوی حسینی ولایی

 

کمیسیون انرژی

سمت نام فراکسیون
رئیس فریدون حسنوند ولایی
نایب رئیس اول حسین امیری خامکانی امید
نایب رئیس دوم عدل هاشمی پور مستقلین
دبیر اول عبدالحمید خدری امید
دبیر دوم کوروش کرم‌پور مستقلین
سخنگو سکینه الماسی مستقلین

 

کمیسیون اجتماعی

سمت نام فراکسیون
رئیس عبدالرضا عزیزی مستقلین
نایب رئیس اول علی ساری امید
نایب رئیس دوم محمد وحدتی مستقلین
دبیر اول روح‌الله بابایی مستقلین
دبیر دوم ناهید تاج الدین امید
سخنگو جلیل مختار ولایی

 

 

کمیسیون بهداشت و درمان

سمت نام فراکسیون
رئیس علی نوبخت امید
نایب رئیس اول محمدحسین قربانی ولایی
نایب رئیس دوم سیدمرتضی خاتمی ولایی
دبیر اول جمالی سوسفی امید
دبیر دوم احمد حمزه امید
سخنگو اکبر ترکی ولایی

 

 

کمیسیون برنامه بودجه

سمت نام فراکسیون
رئیس غلامرضا تاجگردون امید
نایب رئیس اول جهانبخش محبی نیا مستقلین
نایب رئیس دوم هادی قوامی ولایی
دبیر اول علی قربانی امید
دبیر دوم محسن بیگلری مستقلین
سخنگو محمد خدابخشی ولایی

 

کمیسیون فرهنگی

سمت نام فراکسیون
رئیس جمشید جعفرپور ولایی
نایب رئیس اول احمد سالک ولایی
نایب رئیس دوم سیدصادق طباطبایی‌نژاد ولایی
دبیر اول احد آزادیخواه ولایی
دبیر دوم علیرضا ابراهیمی ولایی
سخنگو سیده فاطمه ذوالقدر امید

 

کمیسیون شوراها

سمت نام فراکسیون
رئیس محمدجواد کولیوند ولایی
نایب رئیس اول بیت الله عبداللهی امید
نایب رئیس دوم سیدحمیدرضا کاظمی ولایی
دبیر اول پروانه مافی امید
دبیر دوم سهراب گیلانی ولایی
سخنگو اصغر سلیمی مستقلین

 

کمیسیون کشاورزی

سمت نام فراکسیون
رئیس احمدعلی کیخا امید
نایب رئیس اول عباس پاپی‌زاده ولایی
نایب رئیس دوم رضا کریمی امید
دبیر اول علی محمد شاعری ولایی
دبیر دوم شمس الله شریعت نژاد مستقلین
سخنگو علی ابراهیمی مستقلین

 

 

کمیسیون صنایع و معادن

سمت نام فراکسیون
رئیس عزیز اکبریان ولایی
نایب رئیس فریدون احمدی ولایی
نایب رئیس رضا علیزاده ولایی
دبیر اول عبدالله رضیان مستقلین
دبیر دوم سیدجواد حسینی کیا ولایی
سخنگو سعید باستانی مستقلین

 

کمیسیون قضائی و حقوقی

سمت نام فراکسیون
رئیس الهیار ملکشاهی ولایی
نایب رئیس اول یحیی کمالی‌پور مستقلین
نایب رئیس دوم محمد کاظمی امید
دبیر اول حسین رضازاده مستقلین
دبیر دوم جلیل رحیمی جهان آبادی امید
سخنگو حسن نوروزی ولایی

 

کمیسیون عمران

سمت نام فراکسیون
رئیس محمدرضا رضایی ولایی
نایب رئیس اول ابوالفضل موسوی امید
نایب رئیس دوم سید احسن علوی مستقلین
دبیر اول علیم یار محمدی امید
دبیر دوم حسین نیازآذری مستقلین
سخنگو صدیف بدری مستقلین

 

کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس

سمت نام فراکسیون
رئیس غلامرضا کاتب مستقلین
نایب رئیس اول عباس پاپی‌زاده ولایی
نایب رئیس دوم مهرداد بائوج لاهوتی مستقلین
دبیر اول محمد عزیزی مستقلین
دبیر دوم علی اکبری (شیراز) امید
سخنگو عزت‌الله یوسفیان‌ملا مستقلین

 

به گزارش ایسنا، هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز بعد از انتخاب رئیس این کمیسیون در صحن مجلس، انتخاب خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر