کد خبر: 66863
A

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به وعده اروپایی‌ها برای عملیاتی شدن اینستکس، گفت: اجرای «اینستکس» انتظارات ما را برآورده نمی کند و گام دوم کاهش تعهدات برجامی را محکم‌تر برمی‌داریم.

به گزارش دیده بان ایران، ولی الله نانواکناری با بیان اینکه زمان زیادی تا پایان مهلت کشورهای باقیمانده در برجام برای اجرای تعهداتشان باقی نمانده است، گفت: ما تا آن زمان منتظر می‌مانیم و در صورتی که اقدام مؤثری از سوی کشورهای باقیمانده در برجام برای اجرای تعهداتشان صورت نگیرد، گام بعدی خود را برای کاهش تعهداتمان در برجام محکم‌تر از قبل برمی‌داریم.

وی متذکر شد: پس از خروج آمریکا از برجام، انتظار ما این بود که کشورهای باقیمانده در برجام به ویژه کشورهای اروپایی برای مقابله با آمریکا اقدام کنند و به تعهداتشان در قبال برجام پایبند باشند اما با گذشت بیش از یک سال از خروج آمریکا از برجام، اروپایی‌ها هیچ اقدامی برای حفظ برجام انجام نداده اند.

اروپا فقط وقت کُشی کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در این مدت اروپایی‌ها فقط وقت کشی کرده اند، تصریح کرد: اخیراً آنان اعلام کرده اند که می‌خواهند «اینستکس» را عملیاتی کنند اما آنها باید بدانند که اجرای اینستکسنیز کافی نیست و انتظارات ما را برآورده نمی‌کند و باید همه تعهدات خود در برجام را اجرایی کنند.

نانواکناری تأکید کرد: در صورتی که اروپایی‌ها در این مدت باقیمانده به تعهدات خود در برجام به صورت کامل عمل نکنند، ایران از حق قانونی خود برای کاهش تعهداتش در برجام استفاده می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای باقیمانده در برجام به ویژه اروپایی‌ها مطمئن باشند که اگر در اجرای تعهداتشان کوتاهی کنند، صبر جمهوری اسلامی هم به اتمام می‌رسد و تعهداتش در برجام را کاهش می‌دهد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر