کد خبر: 67600
A

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: مواضعی که تاکنون برخی فعالان سیاسی اصلاح‌طلب مبنی بر عدم ائتلاف در انتخابات گرفته‌اند راهبرد کل جریان اصلاح‌طلب نیست زیرا امکان دارد تصمیم دیگری گرفته شود.

به گزارش دیده بان ایران، یدالله طاهرنژاد عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی  با اشاره به فضای کلی اصلاح‌طلبان درخصوص ائتلاف با اعتدالیون برای انتخابات اسفند ۹۸، اظهار کرد: اصلاح‌طلبان قصد دارند که در این دوره مقداری مستقل‌تر وارد انتخابات شوند و از تجربیات تلخ ائتلاف‌های گذشته فاصله بگیرند اما فعلاً به طور قاطع نمی‌توان درباره این موضع اظهار نظر کرد.

وی افزود: هر چقدر به زمان انتخابات و فضای انتخاباتی نزدیک‌تر می‌شویم، تصمیمات می‌تواند تعدیل شود و تغییر کند، اما در حال حاضر فضا این است که فقط در حوزه اصلاح‌طلبی تلاش کرده و با هر نتیجه‌ای تنها از اصلاح طلبان حمایت کنیم.

طاهرنژاد تصریح کرد: من شخصاً فکر نمی‌کنم که این شرایط پایدار بماند زیرا به هر حال یک طیف میانه‌ای وجود دارد که با هر دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب کار می‌کند، بنابراین ممکن است بخش‌هایی از جناح میانه درخواست ائتلاف و همکاری کنند و درخواستشان هم مصرانه و پیگیرانه و در عین حال معطوف به یک سابقه خوب همکاری باشد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در ادامه گفت: اگر اصلاح‌طلبان بخواهند در انتخابات پیش‌رو وارد ائتلاف با جریان‌های دیگر شوند باید چهارچوب‌های محکم‌تری را نسبت به گذشته تعریف کنند تا ائتلاف‌کنندگان به مبانی ائتلاف ملتزم باشند و در ادامه مسیر با یکدیگر جلو بروند و راهشان را جدا نکنند.

وی خاطر نشان کرد: امروز قطعاً رویکرد اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات مجلس سلبی نخواهد بود زیرا شرایط کشور چنین اقتضایی ندارد. امروز باید به سمتی برویم که همدیگر را تقویت کنیم تا حضور گسترده‌تری در انتخابات داشته باشیم.

طاهر نژاد با بیان اینکه الزامات یک ائتلاف صادقانه در همکاری‌های گذشته محقق نشده است، گفت: اگر بخواهیم در آینده فعالیت ائتلافی داشته باشیم باید در یک چارچوب مدون و محکمی باشد.

شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: مواضعی که تاکنون فعالان سیاسی اصلاح‌طلب مبنی بر عدم ائتلاف با جریان‌های دیگر در انتخابات مجلس یازدهم گرفته‌اند، راهبرد کل جریان اصلاح‌طلب نیست چراکه امکان دارد در یک فضای جمعی تصمیم دیگری گرفته شود و نتیجه دیگری به دست بیاید./مهر

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر