کد خبر: 68628
A

عضو مجلس خبرگان گفت: تحریم ظریف ثابت می‌کند که آمریکا دروغ می‌گوید و نشان دهنده این است که دولت آن کشور نه تنها اهل مذاکره نیست، بلکه اهل فشار بوده و قصد دارد تا از هر اهرم غیرقانونی علیه ایران استفاده کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ آیت الله هاشم زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری در واکنش به تحریم ظریف گفت: تحریم ظریف ثابت می‌کند که آمریکا دروغ می‌گوید و نشان دهنده این است که دولت آن کشور نه تنها اهل مذاکره نیست، بلکه اهل فشار بوده و قصد دارد تا از هر اهرم غیرقانونی علیه ایران استفاده کند. لذا جهان باید شهامت کافی در برابر ترامپ نشان دهد. چرا که دولت او مسائل بین‌المللی را از میزان خارج کرده است. بنابراین دنیا باید به ایران کمک کرده تا در برابر این آدم بی‌رویه و بی اخلاق ایستادگی کند.

وی بیان کرد: وقتی یک وزیر امور خارجه شب و روز تلاش می‌کند و رهبر معظم انقلاب و دیگران نیز همگی از او تعریف می‌کنند. چنین انسانی که مورد هجمه دشمن قرار گرفته و تحریم شده، نشان می‌دهد که دشمن از او ترسیده و به نفع ایران و منافع ملی فعالیت می‌کند. در نتیجه گناهش این بوده که خادم است نه خائن، وابسته نیست بلکه دشمن آنهاست. از این رو، دوستان داخلی نباید چنین فردی را اذیت کرده و به او تهمت بزنند. اینکه به ظریف انگ خیانت زده شود اوج مظلومیت او را نشان می‌دهد. زیرا دشمن هرقدر آدم را تخریب کند، طبیعی است. ولی وای از روزی که دوست دست به تخریب بزند.

وی با اشاره به هجمه کنندگان داخلی به ظریف گفت: چرا آبروی اسلام را می‌برند و به نام اسلام این کارها را انجام می‌دهند؟ چرا کسی جواب آنها را نمی دهد تا این دهان‌ها بسته شود؟ تهمت زدن به ظریف ظلم فاحش است. من از خشم خدا می‌ترسم که بیش از این ما را فرا گیرد. فراموش نکنیم که زیربنای انقلاب اسلامی عدالت است و هر مشکلی وجود دارد از عملکردها، سیاست‌ها و مدیریت‌های خود ماست. بی‌تردید جایی که عدالت باشد این هجمه‌ها، تهمت‌ها و فرافکنی‌ها پیش نمی‌آید.

 

علت تحریم ظریف، سبک عقل بودن دستگاه‌های سیاسی آمریکا است

آیت الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  در واکنش به تحریم وزیر امور خارجه، منشا این تحریم را نادانی عنوان کرد و گفت: معمولا رابط بین دو کشور وزیر امور خارجه است. آمریکا با وجود آنکه رابطه اش با ایران قطع است با ایران کار دارد. بالاخره یک نفر از نظر سیاسی باید بین رابط باشد. وقتی شما رابط را حذف می کنید چگونه می خواهید ارتباط برقرار کنید؟
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که با جماران گفتگو کرده است؛ با بیان این مصرع که «پل بسته ای که بگذری از آبروی خویش»، افزود: تحریم ظریف دلیل بر سبک بودن رأی و عقل دستگاه های سیاسی آمریکاست؛ حالا یا خود ترامپ این کار را انجام می دهند یا آنکه کسانی به او این جور کارها را القا می کنند. حتی اگر بخواهید بگویید آقای ظریف ممنوع الملاقات است باید به وسیله خودش به او بگویید؛ چون وزیر خارجه است و باید بداند. نمی دانم آمریکایی ها کشورشان را چگونه اداره می کنند.
 

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر