کد خبر: 69553
A

وکیل مهندس میرحسین موسوی، سیدمحمد خاتمی و سیدعلیرضا بهشتی در پرونده‌ی شکایت از کیهان از اعتراض به صدور قرار موقوفی برای پرونده‌ی شکایت این افراد از روزنامه‌ی کیهان خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران،  وکیل مهندس میرحسین موسوی، سیدمحمد خاتمی و سیدعلیرضا بهشتی در پرونده‌ی شکایت از کیهان از اعتراض به صدور قرار موقوفی برای پرونده‌ی شکایت این افراد از روزنامه‌ی کیهان خبر داد.

محمود علیزاده طباطبایی در همین رابطه گفت: «ما اعتراضمان را ارائه کردیم و استدلالمان هم این بود که دادسرا موظف است رسیدگی کند، وقتی دادسرا ۱۰ سال پرونده را نگه داشته است، نمی‌توانیم بگوییم این پرونده مشمول مرور زمان می‌شود.»

پرونده‌ی ۱۹ شکایت از روزنامه کیهان از سال‌های ۸۸ تا ۹۱، اواخر تیرماه امسال از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه به دلیل «مرور زمان» و در یک مورد «عدم احراز ادله» مشمول قرار منع تعقیب شد. این رشته شکایات، از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی سرشناسی مانند محمدرضا شجریان، میرحسین موسوی، سیدمحمد خاتمی، خانه سینما و دفتر حقوقی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، غالباً به اتهاماتی چون «نشر اکاذیب»، «توهین» و «افترا» صورت گرفته بود. سیدمحمد آقاسی، وکیل محمدرضا شجریان نیزچندی پیش در گفتگو با ایرنا از اعتراض به این قرار خبر داده بود./ انصاف نیوز

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر