کد خبر: 69835
A

محمدجواد ظریف در دیدار با نخست‌وزیر ژاپن تاکید کرد ایران به دنبال افزایش تنش نیست اما هر کشوری باید از حقوق خود طبق قوانین بین‌المللی بهره‌مند شود.

به گزارش دیده بان ایران،  «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران که در دومین مقصد سفر آسیایی خود به ژاپن رفته است، در دیدار با نخست‌وزیر این کشور از مواضع دولت آمریکا و بی‌توجهی آن به مقرات بین‌المللی انتقاد کرد.

 

بنابر گزارش «رویترز»، وزیر خارجه ایران در دیدار با «آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن تاکید کرد که تهران به دنبال به دنبال افزایش تنش‌ها در منطقه نیست اما هر کشوری باید از حقوق خود طبق قوانین بین‌المللی بهره‌مند شود.

 

محمدجواد ظریف در این دیدار که در شهر «یوکوهاما» برگزار شد، گفت: «همانطور که رئیس‌جمهورمان گفته است، ما به هیچ وجه به دنبال تشدید تنش‌ها نیستیم (اما) اعتقاد داریم که همه کشورها باید از حقوقشان طبق قوانین بین‌المللی بهره‌مند شوند».

 

وزیر خارجه ایران پیشتر در توئیتی به زبان ژاپنی درباره دیدارها و گفت‌وگوهایش با «تارو کونو» وزیر خارجه و آبه شینزو نخست‌وزیر این کشور نوشت: «مشورت‌های سازنده‌ای درباره تحکیم هر چه بیشتر روابط دوجانبه و کاهش تنش‌ها در منطقه خلیج فارس و همچنین تأمین منافع حاصل از برجام برای ایرانیان داشتم. مالزی مقصد بعدی این ابتکار و تحرک دیپلماتیک».

 

سفر ظریف به آسیا در حالی انجام شده که بعد از دو بار سفر وزیر خارجه ایران به مقر نشست «گروه هفت» در فرانسه، مقام‌های پاریس ادعاهایی درباره احتمال مهیا شدن زمینه به منظور دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا مطرح کردند.

 

منبع: فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر