کد خبر: 70072
A

وزیر امورخارجه کشورمان هنگام ورود به مسکو در گفت و گو با خبرنگاران افزود که تهران و مسکو دارای روابط راهبردی بوده و روسیه همواره در روزهای سخت کنار جمهوری اسلامی ایران بوده است.

به گزارش دیده بان ایران؛  «محمد جواد ظریف» یادآورشد که سفر هیات ایرانی به مسکو نشانگر روابط راهبردی دو کشور بوده که بر اساس سیاست رهبران طرفین اکنون  روابط جدیدی بین ایران و روسیه رقم زده است.

وزیر امورخارجه کشورمان ادامه داد که  تهران هیچ وقت دوستانی که در روزهای سخت در کنارش بودند را از یاد نمی برد و در این سفر توسعه روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو کشور در دیدار با مقام های روسیه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

ظریف با بیان اینکه در این سفر رضا اردکانیان وزیر نیرو به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه هیات ایرانی را همراهی می کنند، گفت: در این سفر در آستانه اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در شهر آستانه (نورسلطان)، هماهنگی های لازم در زمینه  مسایل منطقه ای به خصوص سوریه، یمن، افغانستان و تجاوزات رژیم صهیونیستی به لبنان بین دو کشور انجام می شود.

وزیر امورخارجه ایران دربیست و هفتمین سفر رسمی خود به مسکو در طول شش سال گذشته افزود که پیشتر در خصوص آخرین وضعیت تحولات برجام با مقام های چینی دیدار و گفت و گو کردیم و در سفر به مسکو، «سرگئی لاوروف» وزیر امورخارجه این کشور را در خصوص آخرین تحولات برجام قرار خواهیم داد.

ظریف به منظور توسعه مناسبات سیاسی و بررسی آخرین تحولات برجام یکشنبه شب در صدر یک هیأت عالی‌رتبه سیاسی وارد مسکو شد.

قرار است وزیر امورخارجه کشورمان در مورد توسعه روابط دوجانبه و راهکارهای کاهش تنش‌های منطقه‌ای، با همتای روسی خود دیدار و گفت‌وگو ‌کند.

ظریف پیشتر بعد از سفر به کشورهای حوزه اسکاندیناوی و حضور در فرانسه و رایزنی‌های فشرده با مقام‌های این کشور برای دیدار و گفت گو با مقام‌های سه کشور چین، ژاپن و مالزی به این کشورها سفر کرد./ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر