کد خبر: 70185
A

مکاتبات مجلس از ابتدای مهر ماه سال جاری الکترونیکی می‌شود و به این وسیله کاغذ به طور کل از مکاتبات در قوه مقننه حذف خواهد شد.

به گزارش دیده بان ایران؛  مکاتبات مجلس از ابتدای مهر ماه سال جاری الکترونیکی می‌شود و به این وسیله کاغذ به طور کل از مکاتبات در قوه مقننه حذف خواهد شد.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزئیات این خبر، گفت: بر اساس این طرح که از مهر ماه به صورت دائم اجرایی می‌شود، طرح، لوایح و دیگر مکاتبات از جمله گزارشات و نامه‌ها و امثال آن که برای چاپ آنها حجم زیادی کاغذ لازم است دیگر چاپ نخواهد شد و به صورت الکترونیکی در اختیار نمایندگان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: همچنین در این طرح مردم نیز نامه‌های خود را از طریق فضای مجازی و به صورت الکترونیکی به نمایندگان ارسال می‌کنند و دیگر نیازی به نوشتن نامه به صورت سنتی آن وجود ندارد و این کار به این شکل انجام نخواهد شد. 

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس اظهار داشت: علاوه بر این مردم می‌توانند از طریق فضای مجازی و سایت خانه ملت به صورت شفاف و مستقیم در جریان جزئیات کار نمایندگان از طریق صفحه هر نماینده قرار گیرند و فیلم‌ها و صوت‌ها، نطق‌ها و برنامه‌ها و غیره نمایندگان در سایت مذکور وجود دارد و مردم می‌توانند به صورت شفاف و روشن در جریان کار نماینده خود قرار گیرند. 

ابوترابی خاطرنشان کرد: این طرح مدت دو ماه است که به صورت آزمایشی در مجلس اجرا می‌شود و از مهر ماه اجرای آن دایمی خواهد شد. 

وی در پایان گفت: با اجرای این طرح مجلس ایران در رده چند پارلمان برتر جهان در استفاده از فضای مجازی و بهره‌گیری از این فضا در اجرای کارهای خود قرار دارد. / فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر