کد خبر: 70972
A

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان مدعی شد: حمله به آرامکو با سلاح ایرانی انجام شده است و از این رو ما مسئولیتش را متوجه ایران می‌دانیم. وی ادعا کرد: این حمله امنیت انرژی جهانی را هدف قرار داده است. حمله از یمن انجام نشده است بلکه از شمال انجام شده است و ما در راستای مشخص کردن مکان حمله حرکت می‌کنیم. عربستان بیش از ۲۶۰ موشک بالستیک و ۱۵۰ پهپاد که همگی آن‌ها ساخت ایران بوده اند را هدف قرار داده است.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان مدعی شد: حمله به آرامکو با سلاح ایرانی انجام شده است و از این رو ما مسئولیتش را متوجه ایران می‌دانیم.

وی ادعا کرد: این حمله امنیت انرژی جهانی را هدف قرار داده است. حمله از یمن انجام نشده است بلکه از شمال انجام شده است و ما در راستای مشخص کردن مکان حمله حرکت می‌کنیم. عربستان بیش از ۲۶۰ موشک بالستیک و ۱۵۰ پهپاد که همگی آن‌ها ساخت ایران بوده اند را هدف قرار داده است.

الجبیر مدعی شد: دنیا باید مانع از سیاست‌های بی ثبات کننده ایران شود. ما موشک، پهپاد و حتی تیری به سمت ایران شلیک نکرده ایم. ایران از شرایط کنونی برای رفتار‌های خصمانه خود استفاده می‌کند. ما بار‌ها هشدار داده ایم که عدم برخورد با ایران آنرا تشویق به افزایش اقدامات خصمانه اش می‌کند. ما با متحدان و دوستان درباره گام‌های آتی پس از پایان روند تحقیقات مشورت می‌کنیم.

وی ادعا کرد: ادله و شواهد حمایت ایران از تروریسم با وجود تکذیب آن ادامه دارد و مواضع آن غیرواقعی و غیر صادقانه است. ما با آمریکا برای تضمین آزادی کشتیرانی در خلیج فارس همکاری می‌کنیم. کل دنیا از مانع تراشی ایران در مسیر امداد رسانی انرژی از خلیج فارس تاثیر می‌پذیرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر