کد خبر: 71090
A

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند که بر این اساس وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه مشکلات امنیتی اقامت پدر غیرایرانی را بررسی می کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این اصلاحیه مقرر کردند: فرزندان حاصل از ازدواج شرعی زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی که قبل یا بعد از تصویب این قانون متولد شده یا می شوند قبل از رسیدن به سن ۱۸ سال به درخواست مادر ایرانی در صورت نداشتن مشکل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه به تابعیت ایران در می آیند فرزندان مذکور پس از رسیدن به سن ۱۸ سال در صورت عدم تقاضای مادر ایرانی، می توانند تابعیت ایران را تقاضا کنند که در صورت نداشتن مشکل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه به تابعیت ایران پذیرفته می شوند.

پیش از این در مصوبه مجلس مشکلات امنیتی فقط از سوی وزارت اطلاعات بررسی می شد که با ایراد شورای نگهبان و اصلاح مجلس بنا شد که مشکل امنیتی توسط وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه بررسی می شود.

 

لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت اصلاح شد

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده و ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا اعاده شده از شورای نگهبان را اصلاح کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر