کد خبر: 71104
A
حواشی جلسه امروز مجلس

در تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس در پایان جلسه علنی امروز هم اشاراتی به بازداشت برخی محیط زیستی ها و حواشی پیش آمده بر سر اعترافات متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای شد هم گلایه از نوسانات قیمت بلیت هواپیما از تریبون مجلس مطرح شد.

به گزارش دیده بان ایران؛ غلامرضا حیدری نماینده تهران با اشاره به ماجرای مازیار ابراهیمی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: اقای روحانی به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی بر پایه اصل کرامت انسانی که همواره در اخلاق و معارف اسلامی تاکید شده است و تصریح اصل ۳۸ قانون اساسی مبنی برممنوعیت مطلق شکنجه با توجه به برخی اتفاقات اخیر ضروری است در سیستم کشف جرم از متهمان امنیتی و سیاسی تجدید نظر جدی شود.

او ادامه داد: بر اساس اظهارات وزیر محترم اطلاعات مبنی بر انکه در ابتدای وزارتشان پس از بررسی های دقیق دریافتند کسانی که به عنوان متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای به اعترافات تلویزیونی در صدا و سیما واداشته شده بودند بی‌گناه بوده که با پیگیری وزیر محترم آزاد شدند ضمن تشکر از ایشان باید پرسید آن بازجو یا کارشناس چگونه دچار این اشتباه فاحشی  شدند

حیدری گفت: در این قبیل اشتباهات حق الناس چه می‌شود؟ قانون اساسی چه می‌شود؟ خدشه به دستگاه‌های امنیتی و ضربه به اعتماد عمومی چه می‌شود؟ 

او همچنین گفت: در مورد بازداشتی ها محیط زیست نیز همچنین، وزرات اطلاعات اعلام می‌کند ما آنها را جاسوس نمی‌دانیم اما آنها هنوز ازاد نشده‌اند آقای رئیس جمهور این‌ها ظلم آشکار است. بارها پای منبر علما شنیده‌ایم «الملک یبغی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم» آقای رئیس جمهور تقاضا می‌کنیم  با کمک قوه‌ قضائیه و استمداد از رهبر معظم انقلاب نگذاریم اعتماد عمومی بیش از این خدشه دار شود./ رسانه ها

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر