کد خبر: 72759
A
علیرضا سلیمی:

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه عده‌ای به دنبال فرار نخبگان از ایران هستند، گفت: نهادهای امنیتی نفوذی‌های دانشگاه و مراکز پژوهشی را شناسایی کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اخیرا رهبری فرموده‌اند که عده‌ای در دانشگاه‌ها در حال فراری دادن نخبگان از کشور هستند.

وی افزود: باید با حساسیت لازم افرادی که در دانشگاه‌ها نخبگان و جوانان متخصص و متعهد را به خارج از کشور دعوت می‌کنند مشخص شده و بدانیم که این نفوذی‌ها در کشور چه برنامه‌ای دارند.

سلیمی اظهار داشت: متاسفانه عده‌ای غرب‌زده که دل در گرو کشورمان ندارند، دائما در مجامع علمی گرد ناامیدی می‌پاشند و خودباخته علوم غربی هستند.

وی گفت: به نظر می‌رسد که عده‌ای از عناصر دشمن تلاش می‌کنند جوانان متخصص را از کشورمان به سمت اروپا و آمریکا کوچ دهند که این افراد در حال تجویز صیغه «ما نمی‌توانیم» در مقابل «ما می‌توانیم» هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: رشد جمهوری اسلامی در موضوعات علمی نانو، هسته‌ای، دفاعی، بیوتکنولوژی، ماهواره، علوم انسانی را نمی‌بینند و متاسفانه عناصر خودباخته نفوذی در دانشگاه نوشته‌های غربی را به عنوان آیات الهی تلقی می‌کنند و در حقیقت کعبه آمال آنها اروپا و آمریکا و غرب است.

سلیمی خاطرنشان کرد: نفوذی‌های دانشگاه چون در غرب تحصیل کرده‌اند گمان می‌کنند هر آنچه از آنجا به سمت کشورهای دیگر ارسال می‌شود را قطعی دانسته و اعتقادی به ظرفیت‌های داخلی ندارند.

وی گفت: همان افرادی که دروغ بزرگ اعطای 3000 بورسیه را در دولت دهم پخش کردند و بعد از 6 سال وزیر علوم در صحن علنی مجلس اعلام کرد که دروغ بود، ادامه همان نفوذی‌ها در دانشگاه‌ها بوده که اعتقادی به علم، دانش و فناوری ایرانی ندارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: به نظر می‌رسد افرادی که در دانشگاه‌ها صندلی خرید و فروش کرده و دانشجو را با پول جابجا می‌کنند، مایوس‌کنندگان نخبگان این کشور از تحصیل هستند.

سلیمی خاطرنشان کرد: عناصر خودباخته در مراکز علمی، تحقیقاتی و پژوهشی کشور وقتی قطعه‌ای ایرانی تولید شود، نسبت به آن بی‌تفاوت بوده و تلاش می‌کنند تا جنس خارجی بخرند.

وی گفت: وزارت علوم باید بعد از صحبت‌های اخیر رهبر معظم انقلاب که هشداری برای نفوذ برخی عناصر در دانشگاه‌ها و مراکز علمی داده‌اند، ستادی را تشکیل داده و مانع از اقدامات خبیثانه نفوذی‌ها برای فراری دادن نخبگان از کشور شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: افرادی که دل در گرو پیشرفت جمهوری اسلامی ندارند باعث شدند تا کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که اکثر آنها جاسوسان سرویس‌های اطلاعاتی خارجی هستند، به مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی‌مان نفوذ کنند و درب آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها را و تحقیقات صورت گرفته در آنجا را روی ناظرین آژانس باز کردند. وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه باید هر چه سریع‌تر عناصر نفوذی در بخش‌های مختلف دانشگاهی، تحقیقاتی و مراکز علمی کشور را مشخص کند./ فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر