کد خبر: 74002
A
محمد کاظمی، عضو کمیسیون حقوقی مجلس:

محمد کاظمی عضو کمیسیون حقوقی مجلس : «ماهیت وظیفه مجلس خبرگان، نظارت بر عملکرد رهبری و انتخاب رهبر در شرایط خاص است. ممکن است مجلس خبرگان رهنمودی به مجلس، دولت و مردم بدهد اما این نهاد نمی‌تواند مصوبه‌ای لازم‌الاجرا را صادر کند.»

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ محمد کاظمی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به «انتخاب» گفت: «ماهیت وظیفه مجلس خبرگان، نظارت بر عملکرد رهبری و انتخاب رهبر در شرایط خاص است. ممکن است مجلس خبرگان رهنمودی به مجلس، دولت و مردم بدهد اما این نهاد نمی‌تواند مصوبه‌ای لازم‌الاجرا را صادر کند.»

وی افزود: «بر اساس قانون اساسی وظیفه قانون‌گذاری بر عهده مجلس است و خبرگان وظیفه‌ای مشخص دارد. حتی مجلس خبرگان رهبری نمی‌تواند مصوبه صادر کند.»

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، در ادامه تصریح کرد: «استفاده از اینترنت به عنوان مقوله‌ای اجتماعی و رسانه‌ای حق شهروندان ما است و اینترنت را نمی‌شود محدود کرد؛ همان‌گونه که فیلتر کردن تلگرام نیز منشاء قانونی نداشت. این‌ گونه مسائل قابل تعقیب هستند.»

وی در پایان تصریح کرد: «دولت مسئولیت مستقیم را در این زمینه بر عهده دارند و آن‌چه که شواری عالی امنیت ملی در مدت اخیر تحت شرایط خاص تصمیم‌گیری کرده، لازم‌الاجرا است. شورای عالی امنیت ملی در شرایط اضطراری می‌تواند مصوبات خاصی داشته باشد و بعد از رفع شرایط ویژه مجددا باید امکانات و خدمات در اختیار شهروندان قرار بگیرد.»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر