کد خبر: 74058
A

بسیج در حوزه اینترنت ملی فعالیت‌های لازم را انجام می‌دهد و امیدواریم با کمک سایر دستگاه‌ها اینترنت ملی راه اندازی شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در شبکه‌های اجتماعی اصلا اکانت فیک نداریم، علاوه بر این هم حتی اینکه عده‌ای را استخدام کرده و پشتیبانی مالی کنیم که در فضای مجازی فعالیت داشته باشند، به هیچ عنوان این اقدام را انجام نداده و نیازی به این اقدام نداریم.

غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج در گفتگو با تسنیم ضمن بیان این مطلب گفت: امروز فضای مجازی یک موضوع بسیار گسترده‌ای است. اقشار فرهیخته، دانشمند، نخبه و جوانان مان حضور گسترده‌ای در فضای مجازی دارند و این‌ها فرزندان این ملت هستند. ضریب نفوذ اینترنت در کشور ما بسیار بالاست و بخش قابل توجهی کاربر اینترنت در ایران وجود دارد که بخش زیادی از آن‌ها بسیجی و انقلابی هستند و انگیزه دارند و نیازی به اکانت فیک ندارند و اگر همه فعال باشند اتفاق بسیار ویژه‌ای خواهد افتاد. نیرو‌های انقلابی در فضای مجازی حضور دارند و حضورشان قطعا توسعه پیدا خواهد کرد. قطعا نیرو‌های انقلابی از فناوری ارتباطی استفاده می‌کنند.

وی افزود: در شبکه‌های اجتماعی اصلا اکانت فیک نداریم، علاوه بر این هم حتی اینکه عده‌ای را استخدام کرده و پشتیبانی مالی کنیم که در فضای مجازی فعالیت داشته باشند، به هیچ عنوان این اقدام را انجام نداده و نیازی به این اقدام نداریم.

موضوع حضور بسیج در فضای مجازی برمی گردد به اینکه چطور بسیج را تعریف کنیم؛ شما یک وقت بسیج را تشکیلاتی معرفی می‌کنید که یک راس و سلسله مراتب حاکمیتی دارد، اما اینطور نیست، بسیج یک تفکر است. هر واحد بسیج برای خود مغز دارد و این مغز‌ها با توجه به اینکه هدف مشترک دارند و هدفشان تشکیل دولت اسلامی، جامعه پردازی و تمدن نوین اسلامی است که با هم شبکه می‌شوند و اینطور نیست که شخصی بسیجیان را سازماندهی کرده باشد، این افراد به صورت خود جوش به شکل شبکه می‌شوند.

قطعا حضور بسیج در فضای مجازی بسیار گسترده‌تر از تصور دشمنان است و لزومی به استفاده از اکانت فیک نیست. اینکه عده‌ای را استخدام کرده و پشتیبانی مالی کنیم که در فضای مجازی فعالیت داشته باشند، به هیچ عنوان این اقدام را انجام نداده و نیازی به این اقدام نداریم.

یک کلمه بگویید اکانت فیک دارید یا خیر؟

خیر، اکانت فیک در شبکه‌های اجتماعی نداریم و اصلا به این شکل نیست و لزومی به داشتن اکانت فیک نداریم. وقتی می‌تواند با اکانت واقعی و مردمی در فضای مجازی حضور داشته و تولید محتوا کنیم چه نیازی به این روش‌ها وجود دارد.

استفاده از اکانت‌های فیک روش‌های منسوخ منافقین و کسانی است که به دامان بیگانگان پناه برده‌اند و سرسپردگان استکبار شده‌اند. آن‌ها این ادعا را در مورد بسیج می‌کنند، این موضوع در افکار عمومی خریداری ندارد، کشور چنین نگاهی به بسیج ندارد، چون همه بسیج را می‌شناسند و با بسیج زندگی می‌کنند. ما پرچمدار مطالبات مردم هستیم و یاور و خدمت گزاران مردم هستیم. بسیج با مستضعفین و برای مستضعفین است و اگر درجایی با ویژگی‌های اصلی بسیج فاصله داریم باید این فاصله را جبران کنیم.

برنامه‌های شما برای فضای مجاز‌ی و حضور موثر در این حوزه چیست؟

فضای مجازی امروز در دنیا نقش آفرینی می‌کند و ما هم بهره برداری صحیح از فضای مجازی می‌کنیم و معتقدیم اینترنت در کشور ما باید اینترنت پاک باشد و این اعتقاد را با صراحت بیان می‌کنیم، زیرا همان‌هایی که خودشان خالق این فناوری هستند می‌گویند ما اجازه نمی‌دهیم فرزندانمان به راحتی از هر نوع فناوری و هر نرم افزاری استفاده کنند و آن‌ها این موضوع را طبقه بندی و مدیریت کرده اند.

بسیج در این زمینه به نوبه خود کار می‌کند، ما در حوزه اینترنت ملی فعالیت‌های لازم را انجام می‌دهیم و امیدواریم با کمک سایر دستگاه‌ها برسیم به روزی که اینترنت ملی راه اندازی شود و به همه نیاز‌های کشور پاسخ دهد.

تاکنون با وزارت ارتباطات در این حوزه طرحی را مطرح کرده اید؟

خیر تا کنون با وزارت ارتباطات طرحی را مطرح نکرده ایم، البته آماده همکاری با وزارت ارتباطات هستیم و آمادگی داریم در زمینه تولید محتوا در بخش‌های مختلف از توان مردم استفاده و برای تولید محتوا از ظرفیت مردم استفاده کنیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر