کد خبر: 74479
A
محمد عطریانفر:

محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، گفت: اگر جریان اصلاح‌طلب نتواند به دلایل معلوم چهره‌های شاخص خود را به فضای انتخاباتی 1400 وارد کند، می‌توان گفت احتمال دارد حمایتی را که در سا‌ل‌های 92 و 96 از روحانی داشتند در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم از علی لاریجانی به عمل بیاورند.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگویی در واکنش به احتمال کاندیداتوری علی لاریجانی در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 اظهار داشت: آقای لاریجانی در انتخابات چند دوره گذشته ریاست‌جمهوری به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی کاندیداتوری مطرح می‌شد‌، اما ایشان عقلانیت به خرج می‌داد و به انتخابات ورود نمی‌کرد. در انتخابات ریاست‌جمهوری نهم هم شرکت کرد که آن اتفاق برای لاریجانی تجربه‌ای خوب بود.

 

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در ادامه صحبت‌هایش گفت: درباره آقای لاریجانی باید این را در نظر داشت که شرایط‌‌ او نسبت به سال 84 در کل فرق کرده است. به هر حال تجربه سه دوره ریاست مجلس کافی است تا او به عنوان یکی از نامزدهای اصلی و شاخص انتخابات 1400 مطرح شود.

 

این چهره اصلاح‌طلب ادامه داد: علی لاریجانی در این چند سال به طور ملموسی با یک سری از اصولگرایان تندرو فاصله گرفته است و به این فاصله هم اصرار دارد. اما ایشان شخصیتاً ماهیتی اصولگرا دارد و جزئی از جریان اصولگرایی شناخته می‌شود. لاریجانی در این چند سال با اعتدالیون رابطه و همکاری‌ تنگاتنگی داشته است، اما معلوم نیست اعتدالیون در سال 1400 چه جایگاه و رتبه‌ای را در عرصه سیاسی-انتخاباتی داشته باشند.

 

محمد عطریان‌فر در پایان حرف‌هایش گفت: درباره همنشینی احتمالی لاریجانی با اصلاح‌طلبان می‌توان گفت اگر جریان اصلاح‌طلب نتواند به دلایل معلوم چهره‌های شاخص خود را به فضای انتخاباتی 1400 وارد کند، احتمال دارد حمایتی را که در سا‌ل‌های 92 و 96 از روحانی داشتند در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم از علی لاریجانی به عمل بیاورند./ اعمتادانلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر