کد خبر: 76211
A

دوره ریاست محمدجواد لاریجانی در ستاد حقوق بشر پس از گذشت بیش از دو دهه خدمت به اتمام رسید.

به گزارش دیده بان ایران، دوره ریاست محمدجواد لاریجانی در ستاد حقوق بشر پس از گذشت بیش از دو دهه تلاش و خدمت بی شائبه با بهره گیری از دانش دیپلماسی در حوزه حقوق بشر به اتمام رسید و علی باقری کنی به حکم رئیس قوه قضائیه به این سمت منصوب شد.

لاریجانی، سیاست مدار و دیپلمات کهنه کار کشورمان همکاری خود را با قوه قضائیه از زمان آیت الله یزدی آغاز نمود و پس از طرح تأسیس و فعالیت ستاد حقوق بشر در دوره مرحوم آیت الله شاهرودی و دوره آیت الله آملی لاریجانی، بیش از دو دهه مسئولیت ستاد حقوق بشر را به عهده داشت و در یکسال گذشته نیز با مطرح شدن طرح تحول قوه قضائیه، طراحی و بازنگری ساختار ستاد حقوق بشر و احیای معاونت امور بین الملل قوه قضائیه را پیگیری و جهت تصویب نهایی خدمت ریاست قوه قضائیه (آیت الله رئیسی) تقدیم کرد.

وی همچنین در چهار دهه گذشته علاوه بر تأسیس نهاد ستاد حقوق بشر که یک نهاد فراقوه ای است، دفتر مطالعات و تحقیقات وزارت امور خارجه، مرکز پژوهش­های مجلس و مرکز پژوهشگاه دانش­های بنیادی را تأسیس نموده است.

از ابتکارات جواد لاریجانی سوای تصدی معاونت وزارت امور خارجه و کرسی نمایندگی مجلس در دوره های چهارم و پنجم، طرح تأسیس مجمع بین‌­المجالس اسلامی در مجلس شورای اسلامی و همچنین کنفرانس روسای قوه قضائیه کشورهای اسلامی در زمان مرحوم آیت الله شاهرودی بوده است./ فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر