کد خبر: 76425
A

پنتاگون اعلام کرد ارتش آمریکا به دستور دونالد ترامپ سردار حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رسانده است.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در  پی حمله بالگرد‌های آمریکایی به فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای خبر شهادت سردار سلیمانی را تایید کرد.

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون اعلام کرد ارتش این کشور به دستور ترامپ به کاروان سردار سلیمانی حمله کرده و او را به شهادت رسانده است.

در این بیانیه آمده است: «ارتش آمریکا به دستور رئیس‌جمهور با کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام دفاعی قاطعی برای حراست از پرسنل آمریکا در خارج از کشور انجام داده است.»

پنتاگون در این بیانیه در ادعایی بی‌اساس اعلام کرد سردار سلیمانی در حال طراحی برنامه‌هایی برای حمله به دیپلمات‌ها و نیرو‌های آمریکا در عراق و سراسر منطقه بود.

وزارت دفاع آمریکا اعتراضات ضد آمریکایی مقابل سفارت آمریکا در عراق را حمله به سفارت این کشور خوانده و مدعی شد این اقدام به دستور سردار سلیمانی انجام گرفته است.

پنتاگون همچنین در این بیانیه مدعی شد: «هدف از این حمله جلوگیری از برنامه‌های آتی ایران برای حمله بود. ایالات متحده همه اقدامات لازم را برای حراست از مردم و منافعمان در سراسر جهان انجام خواهد داد.»

پیش از این شبکه تلویزیونی العراقیه در خبری فوری به نقل از منبع رسانه‌ای در بسیج مردمی عراق از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، معاون رئیس سازمان بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در حمله بالگرد آمریکایی به ۲ خودرو در مسیر فرودگاه بغداد خبر داد 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر