کد خبر: 76513
A

فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این‌که «انتقام خون سردار سلیمانی فراملی خواهد بود»، گفت که منشور ملل متحد به ایران اجازه انتقام خون شهید سردار سلیمانی را می‌دهد ولی ترس آمریکا از انتقام فراملی است پس تحلیلگران این موضوع را تنها به انتقامی در سطح داخلی کاهش ندهند.

به گزارش دیده بان ایران؛ حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با انتقاد از برخی تحلیل‌ها درباره شهادت سردار سلیمانی که ممکن است تبعاتی به دنبال داشته باشد، گفت: برخی افراد موضوع انتقام از ترور سردار سلیمانی را به یک سیاست ملی تقلیل می‌دهند که این کاهش شأن شهید سلیمانی است. ایشان رهبر واقعی جریان مقاومت بود که از هند و پاکستان، افغاستان و سوریه، عراق، فلسطین و لبنان طرفدارانی داشت.

 

وی با بیان این‌که «انقلاب اسلامی همواره دو بعد داشته است»، گفت: یک بعد ملی است که سیاست کشور توسط دولت دنبال می‌شود بعد دیگر آزادی‌بخشی و آزادی‌خواهی، فراملی است که همواره براساس مقابله با فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی شکل گرفته، الگوی امروزین جنبه فراملی، مقاومت است و سردار سلیمانی رهبر مقاومت به شمار می‌آمد.

 

رییس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «انتقام سردار سلیمانی فراملی خواهد بود»، افزود: کسانی انتقام خون سردار سلیمانی را می‌گیرند که جان و مال خود را مدیون ایشان در مقابله با داعش و دیگر فتنه‌های استکباری و سلفی می‌دانند.

 

فلاحت‌پیشه ادامه داد: طرح بحث انتقام توسط دولت ایران یک موضوع است ولی این‌که برخی موضوع انتقام را به گونه‌ای دیگر مطرح می‌کنند به طور ناخودآگاه به کاهش نگرانی مقامات آمریکایی دامن می‌زنند. مقامات آمریکایی می‌گویند انتقام خون سردار سلیمانی فرامرزی است و در سراسر دنیا افراد مختلفی وجود دارند که انتقام خون سردار سلیمانی را می‌گیرند و دنیای ناامنی برای آنها ایجاد می‌کنند. البته که جمهوری اسلامی ایران به عنوان دولت می‌تواند در قالب منشور ملل متحد اقداماتی را انجام دهد بخشی از منشور به ایران اجازه می‌دهد انتقام خون شهید سلیمانی را در قالب اقدامات حقوقی، سیاسی و امنیتی بگیرد.

 

وی با بیان این‌که «آمریکایی‌ها از بعد فراملی انتقام می‌ترسند»، خاطرنشان کرد: در این شرایط انتظار می‌رود آقایان تحلیل‌ها را به گونه‌ای ارائه نکنند که معیارهای کوچکی را به این اتفاق بزرگ تحمیل کنند. خون شهید سلیمانی برکاتی همچون وحدت ایرانیان داشت حتی کسانی که با نظام و کشور مشکل دارند نتوانستند صلابت و سلامت و قدرت سردار سلیمانی در مقابله با تروریسم را انکار کنند به همین دلیل طرح موضوع انتقام مقابله به مثل ملی و دولتی باعث می‌شود معیارهای کوچکی شکل بگیرد و شأن کار را کاهش دهد.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که خون شهید سلیمانی تاثیر خود را گذاشته و بعد از آن اتفاقات تازه‌ای در حوزه مقاومت رخ خواهد داد./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر