کد خبر: 77174
A

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: نهادهای نظارتی برای اینکه دامنه مشارکت را در انتخابات گسترش دهند باید سعه صدر بیشتری داشته باشند و داوری را بر عهده مردم بگذارند. البته اگر فردی مجرم جدی است، باید با او برخورد شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ علی اکبری، نماینده شیراز و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با اشاره به رد صلاحیتش از سوی هیات اجرایی گفت: انتظارم این بود که هیات اجرایی حداقل به مسائل اجرایی توجه کند. اما بی‌توجهی به مسائل اجرایی از سوی این هیات نشان می‌دهد نگاه نظارت استصوابی بر هیات اجرایی حاکمیت پیدا کرده است. به اعتقاد من هیات‌های اجرایی بدل شورای نگهبان در استان‌ها شده‌اند.

 

او در خصوص علت رد صلاحیتش تاکید کرد: آنچه به من گفته شده محکومیت قضایی است. خوشبختانه بنده محکومیت قضایی نداشتم اما تبرئه قضایی داشتم و مستنداتم را هم به هیات اجرایی ارائه کردم. حداقل انتظار می‌رفت با من صحبت کنند و ابهاماتی را که دارند به صورت حضوری بررسی کنند که این کار را هم انجام ندادند. به هر حال تشخیص‌شان این است، من به آن احترام می‌گذارم و اگر نیاز باشد بار دیگر اعتراض می‌کنم.

 

مدتی که در مجلس بودم 2 پرونده قضایی برایم تشکیل شد

 

این نماینده مجلس به پرونده‌هایی که در آنها تبرئه شده اشاره کرد و گفت: مدتی که در مجلس بودم 2 پرونده قضایی برایم تشکیل شد. در شیراز مساله پارازیت‌ها را پیگیری می‌کردیم که بسیج شکایت کرد، اما تبرئه شدم. دانشجویان هم تحت عنوان نشر اکاذیب از بنده شکایت کردند که در این پرونده هم تبرئه شدم. اگر نماینده به نمایندگی از مردم نتواند حرفش را بزند، ضرورتی برای آمدن به مجلس ندارد.

 

اکبری گفت: در تایید صلاحیت‌ها باید توجه کنند که دامنه مشارکت مردم را گسترده کنند. اصل ثابتی است که هر قدر مشارکت بیشتر شود ضریب خطا پایین‌تر می‌آید و هرچه مشارکت کمتر شود، احتمال انحراف بیشتر است. نهادهای نظارتی برای اینکه دامنه مشارکت را در انتخابات گسترش دهند باید سعه صدر بیشتری داشته باشند و داوری را بر عهده مردم بگذارند. البته اگر فردی مجرم جدی است، باید با او برخورد شود./ اعتماد آنلاین

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر