کد خبر: 78567
A

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی با تاکید بر اینکه نماینده مجلس نباید خود، اهل فساد مالی باشد، گفت: نماینده باید فتنه‌ستیز، انحراف‌ستیز، فسادستیز و شفاف باشد.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی  درباره انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و وظیفه مردم در این باره اظهار داشت:‌ مردم باید محکم پای انتخابات بیایند و همه بدانند که این حضور گسترده، مشت محکم بر دهان استکبار جهانی و آمریکایی‌ها است.

وی با اشاره به انتخابات هفته آینده مجلس و مردم ایران گفت:‌ باید در انتخاب‌ نمایندگان خود دقت کرده و انتخاب صحیحی را داشته باشیم. 

افتضاح است بعد از چهار سال ۹۰ نماینده مجلس به دلیل پرونده مالی رد صلاحیت شوند

دبیرکل جبهه پایداری تصریح کرد: نباید ما شاهد مجلسی باشیم که بعد از ۴ سال بگویند ۹۰ نفر از نمایندگان رد صلاحیت شده‌ و پرونده مالی دارند که خیلی افتضاح است. 

درباره شاخص‌های نمایندگان مجلس اظهار داشت: نماینده مجلس باید فتنه‌ستیز، انحراف‌ستیز، فسادستیز بوده و شفاف باشد.

وی با بیان اینکه فتنه‌ها نظام اسلامی را خراب می‌کند، افزود: وکیل مردم در مجلس نباید اهل فساد مالی باشد و باید در زمینه شفافیت مالی، شفافیت اقتصادی و شفافیت سیاسی پیش‌قدم باشد. ضمن اینکه باید رأی نمایندگان در پارلمان مشخص بوده و درباره آن پاسخ دهد.

تنها شاخصه جوان بودن ملاک نیست

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی تصریح کرد:‌ اگر آرای نمایندگان شفاف باشد مردم متوجه خواهند شد که نماینده‌ آنها اهل زدو بند است؟ اهل فریب است یا خیر؟ 

آقاتهرانی گفت: نماینده مجلس باید ولایتمدار، کارآمد و پرکار باشد. ضمن اینکه اگر این نماینده جوان، کارآمد و فهیم باشد بسیار مهم است لذا تنها شاخصه جوان بودن ملاک نیست. ضمن اینکه اگر آن نماینده هم پیر و کارآمد باشد مشکلی ندارد به شرطی که متخصص و مجرب باشد.

وی اظهار امیدواری کرد که مردم در ۲ اسفندماه پای صندوق‌های رأی حاضر شده و رأی گسترده‌ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی بدهند.

مجلس یازدهم به مراتب باید بهتر از مجلس قبلی باشد

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی تصریح کرد: مجلس یازدهم باید به مراتب نسبت به مجالس قبلی بهتر باشد.

آقاتهرانی با تأکید بر آنکه هر قدر مجلس قوی باشد دولت هم قوی خواهد شد ولی اگر دولت ضعیف بود مجلس می‌تواند آن را به خط کند ولی اگر مجلس ضعیف باشد و با دولت زدوبند کرده و معامله کند مردم دچار مشکل و معضل خواهند شد و برهمین اساس کمرشان زیر بار اقتصاد و مشکلات خرد خواهد شد.

نتوانستیم به وحدت برسیم 

همچنین حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری درباره آخرین وضعیت این جبهه در انتخابات ۲ اسفند، به تسنیم گفت: جبهه پایداری بیشتر از آنکه به دنبال ارائه لیست در انتخابات پیش‌رو باشد به دنبال وحدت در جریان انقلاب است. 

وی با اشاره به اختلافات پیش‌ آمده در بسته شدن لیست جریان انقلابی، ادامه داد: جبهه پایداری دست خود را به سمت جریان‌های انقلابی دراز می‌کند تا با وحدت تمامی جریان‌های انقلابی لیست واحدی برای انتخابات پیش رو ارائه شود.

دبیرکل جبهه پایداری با ابراز امیدواری برای اینکه جریان‌های انقلابی دور یکدیگر جمع شوند و حرف واحدی بزنند، اظهار داشت: علیرغم اینکه نمایندگان جبهه پایداری در جلسات شورای ائتلاف شرکت نمی‌کردند اما جلساتی را با بزرگان شورای ائتلاف در چند ماه داشتیم اما نتوانستیم به وحدت برسیم.

آقاتهرانی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا در چند روز آینده وحدتی در انتخابات پیش‌رو حاصل شود، گفت: اگر به وحدتی دست پیدا کنیم جبهه پایداری لیست را در انتخابات پیش‌رو ارائه نخواهد کرد و جریان انقلاب با یک لیست وارد انتخابات می‌شود./ فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر