کد خبر: 78959
A

همچنین حجت الاسلام و المسلیمن مصباحی مقدم، عضو جامعه روحانیت مبارز، درباره فضای نشاط انتخاباتی، گفت: فضای تبلیغات برای انتخابات مجلس تغییر کرده است. در دوره های گذشته نامزدها برای معرفی خود به مردم از روش نصب پوستر و بنر استفاده می کردند اما این دوره فعالیت تبلیغاتی نامزدها بیشتر در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی متمرکز است.

به گزارش دیده بان ایران؛ وی ادامه داد: البته مردم به خاطر لیست‌های متعدد کمی دچار حیرت و سرگردانی شده اند و حق هم دارند؛ معتقدم نباید چنین اتفاقی می‌افتاد. در عین حال نباید نگران بود چراکه تعدد لیست‌ها امکان انتخاب نامزدها را برای مردم بهتر فراهم می‌کند.

وی همچنین درباره حمایت جامعه روحانیت از لیست خاصی در جریان اصولگرا، تصریح کرد: پیش از این اعلام کرده بودیم اگر اصولگرایان به لیست واحد برسند، از آن لیست حمایت می شود اما اگر اصولگرایان به لیست واحدی نرسند حمایتی انجام نمی گیرد. جامعه روحانیت روز یکشنبه ۲۷ بهمن تشکیل جلسه داد؛ جمع بندی آن بود که بیانیه ای با موضوع دعوت و تشویق مردم برای حضور در پای صندوق های رأی داده شود تا خود مردم براساس شناخت‌شان از نامزدها، انتخاب کنند.

عضو جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به سوالی مبنی بر آن که آیا امکان دارد همانند دور گذشته تمامی نمایندگان تهران در مرحله نخست رأی بیاورند؛ بیان کرد: به نظرم من ۳ تا ۵ نفر امکان دارد در دور اول از تهران راهی مجلس شوند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر آن که رقابت اصلی بین کدام لیست خواهد بود، گفت: لیست های سیاسی دو جریان با هم رقابت خواهند کرد اما لیست های کارشناسی مثل «اقتصاد و معیشت» هم مورد استقبال ویژه مردم قرار می گیرند. این لیست ها نوعا رسیدگی به مسائل حوزه های مختلف را از دید کارشناسی هدف پیگیری در مجلس قرار داده اند./نامه نیوز

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر