کد خبر: 80448
A

روابط عمومی آستان قدس رضوی روز یکشنبه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شایعه تشرف برخی مسوولان نظام به حرم مطهر رضوی صحت ندارد.

به گزارش دیده بان ایران؛ این اطلاعیه که به خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی ارسال شد بدون هیچ توضیحی در ارتباط با این شایعه ادامه داده است: به اطلاع عموم مردم شریف ایران اسلامی می رساند برنامه های فرهنگی حرم مطهر رضوی ویژه مناسبت‌های آخر ماه مبارک رجب از طریق صدا و سیما و شبکه های اجتماعی قابل دریافت است.

در این اطلاعیه بر رعایت اصول بهداشتی و توجه به توصیه مراجع تقلید در این زمینه تاکید مجدد شده است.

مدیر امور خدمه آستان قدس رضوی روز گذشته گفت: زیارت ضریح مطهر امام رضا (ع) و تشرف به روضه منوره از ساعت ۱۱ ظهر تا ۱۸ بعداز ظهر شنبه ۲۴ اسفند ماه به دلیل انجام کار تنظیف و شست و شوی یک ضلع از آن یا به عبارت دیگر "پرداخت ضریح" برای زایران محدود شد.

محمد توکلی افزود: در این ساعات زایران نمی توانند به اطراف ضریح نزدیک شوند و قادر خواهند بود با فاصله بیشتری از روضه منوره ضریح را دیده و آن را زیارت کنند.

وی اضافه کرد: پرداخت ضریح و کار شست و شو و تنظیف آن در ساعات ۱۱ ظهر تا ۱۸ بعداز ظهر روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته نیز ادامه خواهد داشت.

براساس آخرین آمار رسمی با اضافه شدن ۱۴۳ مورد ابتلای جدید تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در خراسان رضوی به ۵۶۸ نفر رسید که ۳۵۴ نفر از کل شهروندان مبتلا به بیماری کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۲۱۴ نفر متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ها و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند.

دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ۸۵ نفر بیمار کرونا بعد از مشهد بیشترین شمار بیماران را دارد.

ظرف روزهای ۳۰ بهمن گذشته تا ۲۵ اسفند ماه جاری دو هزار و ۹۱۸ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شده‌اند و در این مدت تاکنون هزار و ۸۵۱ نفر از شهروندان خراسانی مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا بهبود یافته و از بیمارستانها مرخص شده‌اند.

هزار و ۶۸۷ نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون ۹۸۲ نفر از آنها بهبود یافته و از بیمارستان به منزل رفته‌اند.

تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده ۴۲ تن بوده که از این تعداد ۲۲ تن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۹ تن در حوزه دانشکده علوم پزشکی نیشابور و چهار تن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام فوت کرده‌اند. حوزه جغرافیایی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز سه بیمار فوتی و دانشگاههای علوم پزشکی تربت‌حیدریه و گناباد هم هرکدام دو تن فوتی بر اثر کرونا را ثبت کرده‌اند./ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر