کد خبر: 83239
A

روزنامه کیهان به سخنان اخیر روحانی درباره توافق هسته‌ای که گفته بود: برجام خیر و برکت بسیاری برای کشور داشته است واکنش نشان داد.

به گزارش دیده بان ایران؛ روزنامه کیهان به سخنان اخیر روحانی درباره توافق هسته‌ای که گفته بود: برجام خیر و برکت بسیاری برای کشور داشته است واکنش نشان داد.

این روزنامه در ادامه نوشت: 

* اجرای این توافق (برجام) برکات فراوانی برای کشور داشت و در تاریخ سیاسی کشور کم‌نظیر بود»؛ آیا واقعاً چنین بود؟ برجام برکات فراوانی داشت و کم‌نظیر بود؟!

* دولتمردان بارها مدعی بودند که میوه‌های برجام و به عبارتی سیب و گلابی برجام در سال‌های 96 و 97 و 98 خواهد رسید، اما میوه‌های برجام چیزی جز افزایش تحریم‌ها و تشدید گرانی و رکود و بیکاری نبود.

*آقای روحانی تأکید کرده است که برجام خیر و برکت بسیاری برای کشور داشته است. سؤال اینجاست که آیا بتن‌ریزی در صنعت هسته‌ای خیر و برکت است؟! آیا افزایش سرسام‌آور قیمت دلار تا آستانه 20 هزارتومان، خیر و برکت است؟! آیا کوچک شدن سفره مردم خیر و برکت است؟!

* آیا خروج ۹۷۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده (از مجموع ۱۰ هزار کیلوگرم) از کشور، خیر و برکت بود؟! خروج این مقدار اورانیوم، معادل ۹۷ درصد کل اورانیوم غنی شده در ۱۰ سال بود که با تلاش دانشمندان ایرانی صورت گرفته بود.

* اکنون 24 ماه از خروج آمریکا و همچنین قریب به 60 ماه از امضای برجام سپری شده است. این مدت زمان طولانی در حالی سپری شده است که هیچ دستاوردی از برجام عاید کشورمان نشده است. تنها پاسخ قاطع ایران به فرصت‌سوزی 5 ساله آمریکا و اروپا، خروج از برجام و خروج از ان‌پی‌تی است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر