کد خبر: 83514
A

بنابر شنیده های دیده بان ایران ساعتی پس از دیدار ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه با وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رضا رحمانی برکنار شده است.هر چند منابع رسمی اخباری در خصوص دلایل برکناری ذکر نکرده اند. اما ماجرا از دیدار بدون هماهنگی وزیر صمت با رئیس قوه قضاییه سرچشمه گرفته است.

به گزارش دیده بان ایران؛ بنابر شنیده های دیده بان ایران ساعتی پس از دیدار  ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه با وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رضا رحمانی برکنار شده است.هر چند منابع رسمی اخباری در خصوص دلایل برکناری ذکر نکرده اند. اما ماجرا از دیدار بدون هماهنگی وزیر صمت با رئیس قوه قضاییه سرچشمه گرفته است. ظاهراً روحانی از عملکرد وزیر صمت در این جریان و بقیه موارد نارضایتی داشته و همین امر موجب برکناری وزیر شده است. 

آیت الله رئیسی در دیدار با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به التهابات ایجاد شده در نظام توزیع خودرو و افزایش غیر منطقی قیمت خودروهای تولید داخل گفت: با توجه به اختیارات اعطایی از سوی شورای عالی هماهنگی اقتصادی به وزارت صمت باید از سوی این وزارت خانه تدابیری اتخاذ شود که در ایام شیوع بیماری کرونا و مشکلات ناشی از آن به هیچ عنوان مشکل جدیدی برای مردم ایجاد نشود.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر لزوم اصلاح نظام تولید و توزیع خودرو افزود: نظام توزیع خودرو باید به گونه‎ای باشد که نیازمندان واقعی بتوانند به سهولت از خودروسازان خودروی مورد نیاز را تهیه کنند و فرصت التهاب آفرینی از افراد سودجو و فرصت طلب در بازار مایحتاج عمومی نیز گرفته شود.
در این دیدار وزیر صمت ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بازار خودرو تاکید کرد: بنا داریم در حوزه تولید خودرو به گونه‎ای رفتار کنیم که مانعی فراروی تولید ایجاد نشود و تولیدات خودرویی به سهولت به دست مصرف کننده برسد.
رحمانی همچنین گزارشی از راه اندازی مجدد کارخانجات واگذار شده از سوی سازمان خصوصی سازی ارائه کرده و وعده داد مشکلات مربوط به شرکت هپکو در اسرع وقت مرتفع گردد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرایط خاص کشور در ایام شیوع بیماری کرونا، اعلام کرد در مورد تامین کالاهای اساسی مردم هیچ نگرانی وجود ندارد.

این در حالی است که عصر امروز رییس جهمور در اقدامی غافلگیرانه رحمانی وزیر صمت را برکنار کرد و روحانی با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به جای رضا رحمانی (وزیر صنعت) به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

برخی کاربران در شبکه های اجتماعی گرانی خودرو را دلیل این برکناری معرفی کرده اند اما به نظر می رسد بیش از دلایل اقتصادی، دلایل سیاسی می تواند یکی از موضوعات برکناری رضا رحمانی باشد.

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر