کد خبر: 83575
A

شروع این انتقادات از برگزاری یک جلسه میان نمایندگان زاگرس نشین توسط «غ.ت» بود. دیداری که در یکی از هتل های لاکچری تهران برگزار شد و زمینه وارد کردن انتقادات به مجلسی که می خواهد انقلابی عمل کند، کارآمد و قوی باشد و ایرادت مجالس گذشته را مرتفع کند، مهیا ساخت. هرچند برخی نمایندگان حاضر در آن جلسه اعلام کرده اند که پس از دیدن سور و سات مهیا شده، آن جلسه را ترک کرده اند...

به گزارش دیده بان ایران؛ رایزنی ها برای همراه کردن منتخبان مجلس یازدهم با خواسته های طیف های سیاسی، جریانات و حتی افراد موثر در پارلمان پیش رو چندیست که با قوت بیشتری نسبت به گذشته دنبال می شود، از برگزاری جلسات درون جناحی تا جلسات اقوام و قومیت های مختلف که شاید در قالب فراکسیونی جداگانه در مجلس پیش رو فعالیت کنند؛ محور همه جلسات هم مشخص است؛ تعیین رئیس، نواب رئیس، اعضای هیات رئیسه و روسای کمیسیون های تخصصی مجلس یازدهم.

طبیعی است که پارلمان محل لابی گری و رایزنی های افراد و جریانات سیاسی است و لذا نباید و نمی توان نسبت به انجام و برگزاری جلسات منتخبان مجلس یازدهم ایراد گرفت و آن را امری مذموم دانست؛ بلکه چه بسا این اقدامات را شروعی بر کار نمایندگان و به خصوص افرادی که به تازگی به مجلس راه یافته اند می توان خواند تا از این طریق آن ها درس سیاست در مجلس و رایزنی برای تحقق اهداف مشروع را هم بیاموزند.

چه کسانی افطاری های مجلل دادند؟

اما اگر در این لابی گری ها انحرافی صورت بگیرد؛ حتما باید خیلی محکم جلوی آن ایستاد و آن را به چالش کشید؛ چرا که انحراف در رایزنی های سیاسی و لابی ها می تواند دریچه ورود به فساد و ایجاد مسائل حاشیه ای باشد؛ از این روست که برخی جلسات و دیدارها اخیر با منتخبان مجلس یازدهم به محلی برای انتقاد و گلایه بدل شده است و حتی تاکید شده باید جلوی چنین جلساتی را گرفت و آن را افشا کرد.

شروع این انتقادات از برگزاری یک جلسه میان نمایندگان زاگرس نشین توسط «غ.ت» بود. دیداری که در یکی از هتل های لاکچری تهران برگزار شد و زمینه وارد کردن انتقادات به مجلسی که می خواهد انقلابی عمل کند، کارآمد و قوی باشد و ایرادت مجالس گذشته را مرتفع کند، مهیا ساخت. هرچند برخی نمایندگان حاضر در آن جلسه اعلام کرده اند که پس از دیدن سور و سات مهیا شده، آن جلسه را ترک کرده اند.

حتی برخی افراد خارج از مجلس هم برای برقراری ارتباط با نمایندگان دست به برگزاری میهمانی ها و مراسم های لاکچری کرده اند که از جمله آن می توان به برگزاری مراسم هایی توسط «الف.الف» از مدیران ارشد هولدینگ های سرمایه گذاری یکی از بانک ها که مدتی هم در وزارت صنعت، معدن و تجارت مشغول به فعالیت بوده است، اشاره کرد. حالا این مراسم ها داد برخی نمایندگان و کنشگران سیاسی اصولگرا را درآورده است که خواهان جلوگیری از برگزاری آن هستند.

نام آنهایی که مراسم‌های لاکچری برای منتخبان مجلس یازدهم می‌گیرند، افشاء می‌شود

روز گذشته، نماینده مردم قم در مجلس دهم و منتخب مردم این شهر در مجلس یازدهم تهدید به افشاگری در مورد افطاری‌های مجلل برای منتخبان مجلس یازدهم کرد و گفت که در صورت برچیده نشدن بساط چنین مراسم هایی ، اسامی افرادی که این افطاری های مجلل را می دهند، افشا خواهد شد.

«احمد امیرآبادی فراهانی» نماینده قم در مجلس در توییتی با هشتگ شفافیت نوشت: «‌مجلس یازدهم مجلس شفافیت است، همکارانی که با عناوین مختلف فراکسیونی منتخبین را برای افطار که بعضا در مکانهای مجلل برگزار می شود دعوت می کنند بدانند با حضور تعداد زیادی عناصر انقلابی در مجلس یازدهم ره به جایی نخواهند برد و اسامی این افراد نیز اعلام می شود فقط بعدا گلایه نکنید.»

درخواست افشای ضیافت‌های اشرافی توسط توکلی

رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت نیز در نامه‌ای خطاب به منتخبان مردم در مجلس یازدهم از آنان خواست میزبانانی که این شب‌ها با هدف جلب رأی، اقدام به برگزاری ضیافت‌های اشرافی می‌کنند را افشا کنند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

منتخب گرامی مجلس یازدهم.
سلام علیکم، طاعات‌تان مقبول.

در ادوار اخیر مجلس برای تصرف مناصب قدرت در مجلس، نمایندگانی به ضیافت‌های اشرافی در مکان‌های گران‌قیمت دعوت می‌شدند که میزبان یا میزبانان از نمایندگان جاه‌طلب گدای رأی بودند که ظاهراً در این دوره نیز تکرار می‌شود. بی‌شک این رفتار اموی در این دوره زشت‌تر و شرم‌آورتر است، چون ادعای اصولگرایی هست و ملتی که این خانه را به عاریه به شما سپرده‌اند زندگی مشقت‌بارتری دارند.

کارگروه مجلس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت، با مسئولیت برادر محترم جناب دکتر امیرآبادی نماینده مردم شریف قم، مصمم است نام میزبانان ضیافت اشرافی را اعلام کند.

مردم دچار مشکلات اقتصادی و معیشتی هستند؛ نمایندگان نباید لاکچری‌بازی کنند

علاوه بر مراسم ها و افطاری های مجللی که از آنها در این گزارش یاد شده، اخیرا مورد دیگری هم در رستوران تاج محل برگزار شده است که البته تلاش زیادی برای مخفی نگه داشتن آن صورت گرفته است. همانطور که پیشتر عنوان شد، اصل موضوع لابی گری نمایندگان برای اتخاذ تصمیم در مجلس پیش رو امر مذمومی نیست، اما در شرایط که مردم دچار مشکلات اقتصادی و معیشتی عدیده ای هستند، برپا کردن افطاری های مجلل آنهم توسط مجلسی که با نام انقلابی روی کارآمده است، حتما کار اشتباهی است.

قطعا بسیاری از کارها و اقداماتی که در مجالس گذشته انجام شده و البته اشتباه بوده است، تحت هیچ شرایطی از مجلس یازدهم و نمایندگان آن پذیرفته نخواهد بود؛ چراکه این مجلس تحت عنوان «مجلس انقلابی، قوی و کارآمد» از مردم رأی گرفته است تا علاوه بر رفع نقصان های گذشته، در راستای خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان گام بردارد و بی توجه به شرایط و مشکلاتی که جامعه دارد هم نباشد. حضور در افطاری های لاکچری می تواند اولین قدم در نادیده گرفتن هدفی که مجلس فعلی برای آن شکل گرفته، باشد./ تابناک

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر